Мене звати Св. Патрік і я…

Святий Патрік не був ірландцем. Та чи був він пиякою?

І знову настав День Святого Патрика. У багатьох країнах, що не мають ніякого відношення до Ірландії, або до її спадщини, відзначають цю подію. Бути ірландцем означає бути п’яним протягом усього дня або періоду часу. Простіше кажучи, бути п’яницею. У День Святого Патрика чомусь багато хто хоче бути ірландцем (тобто алкоголіком). Чи буду я пуерторіканцем, якщо візьму участь у параді, присвяченому Дню Африки? Ні. Але чомусь кожен бовдур, якого я знаю, прагне стати ірландцем (тобто напитися 17 березня).

Справжній Св. Патрик не був ірландцем. Насправді він народився у Великобританії і був захоплений ірландськими піратами у віці 16-ти років. Після шести років у полоні він став рабом, для того, щоб повернутися назад в Англію. Він чув голоси, переконав себе, що існує один істинний Бог, а потім повернувся до Ірландії, щоб усім розповісти про це. Так він приніс християнство в Ірландію. За чутками він вигнав з Ірландії всіх змій, що неможливо, оскільки в пост-льодовикової Ірландії не було ніколи ніяких змій.
 
Чи був він п’яницею? Не знаю, але якимось чином британський божевільний хлопець став покровителем Ірландії. Крім того, цікаво відзначити, що святий використовує трилисник, символ Святої Трійці, як основний знак ідентифікації самого себе, але не як ірландця, а як члена Арійського Братства.
Отже, що ж насправді ми святкуємо в День Святого Патрика? У кінцевому рахунку, це святкування самої Ірландії і духу життя. Чому б не радіти життю тверезим …