Марихуана та пям’ять

Чи справді марихуана може нашкодити вашому мозку?

   Результати нових досліджень показують, що у підлітків, які курять марихуану, виникають проблеми з довготривалою пам’яттю.
 
   Вчені Північно-Західного Університету з Чикаго проаналізували групу людей, які вживали марихуану впродовж трьох років у підлітковому віці. Використовуючи високоточну техніку, вони виявили, що учасники мали аномально сформований гіпокамп, область мозку, яка має важливе значення для збереження пам’яті. Результати тестів на довгострокову пам’ять показали, що учасники виконали на 18% гірше, ніж люди, які були аналогічного віку, але ніколи не вживали марихуану.
 
   “Марихуана впливає на ті процеси пам’яті, які ми використовуємо у повсякденному житті, а саме: рішення загальних проблем та відносин з родиною і друзями”, – сказав один з керівників дослідження, професор Джон Цернанскі.
 
   Також розглядається взаємозв’язок між тривалістю впливу марихуани і втратою пам’яті, так як вчені побачили великі зміни в гіпокампі учасників, які вживали наркотик більш тривалий час.
 
   Вчені також вивчили вплив марихуани на мозок молодих людей, що страждають на шизофренію. Результати тестів показали, що учасники, які вживали марихуану, показали результати тестів на пам’ять на 26% гірше, ніж учасники, які ніколи не курили цю речовину.
 
   Тим не менш, залишається неясним той факт, чи є марихуана причиною цих змін. “Можливо, що аномальна структура мозку свідчить про зловживання марихуани”, – сказав співавтор дослідження доктор Метью Сміт. “Очевидним є той факт, що чим довше учасники зловживають, тим більша різниця в розмірах гіпокампу. Передбачається, що причиною цих змін може бути марихуана “.