Марихуана та алкоголь збільшують рівень ТГК

Марихуана та алкоголь збільшують рівень ТГК

Тим часом, водії, які вживають обидві речовини швидше за все опиняться на узбіччі. І це у кращому випадку.

В даний час, 23 штату легалізували марихуану у медичних цілях і 4 штати дозволили використання марихуани для рекреаційного вживання. Водіння під “кайфом” все більше і більше турбує законодавців, точно так само як і водіння у нетверезому стані. Тим не менш, нові дослідження виявили, що змішуючи дві речовини людина піддає себе дуже великому ризику, оскільки збільшується кількість ТГК (Тетрагідроканнабінол – один з основних канабіноїдів) в крові.

Отримані дані були опубліковані в журналі Science Daily. Ці дані були отримані на основі проведених досліджень, в яких брали участь 19 осіб. Всі учасники вдихнули дим марихуани. За 10 хвилин до вживання канабісу, одна група отримала невелику дозу алкоголю, а інша – плацебо.

Дослідники виявили, що в крові групи, яка вжила алкоголь, була більш висока концентрація ТГК в крові, ніж у групи, яка отримала плацебо. Це привело їх до висновку, що вживання цих речовин підвищує ризик аварії на дорогах.

“Рівень ТГК значно підвищується … при взаємодії канабісу та алкоголю, так як комбінація цих речовин значно погіршує координацію руху і реакцію людини”, – сказав провідний дослідник доктор Мерлін А. Хьюстіс.

Незалежні дослідження, опубліковані в квітні, також виявили, що ті люди, які курять марихуану і п’ють алкоголь, більш схильні до водіння автомобіля у нетверезому стані, ніж ті, хто вживають тільки алкоголь. Група дослідження алкоголю, з програми Інституту суспільної охорони здоров’я, проаналізувала дані більш 9000 учасників у двох опитуваннях, проведені в 2005 і 2010 роках. Близько 7,5% учасників комбінують марихуану і алкоголь, 4% вживають окремо, а 89% п’ють тільки спиртні напої.

Вчені виявили, що ті люди, які використовували обидві речовини, були в два рази більш схильні до водіння в нетверезому вигляді, ніж ті, хто вживав одну з цих речовин. Також, вони були в три рази більше схильні до бійок, втрати можливості кар’єрного росту і проблем із законом.

Центр з контролю захворювань і профілактики США повідомляє, що марихуана і кокаїн фігурують у 18% справах, які пов’язані зі смертю в ДТП. При подальшому розтині тіл, алкоголь часто зустрічається в комбінації з одним з вищенаведених речовин.

 

Що відбувається з мозком, коли ви змішуєте “косяк” і алкоголь

Вплив марихуани та алкоголю на мозок людини вже широко вивчені, але не можна сказати те ж саме про комбінацію цих речовин, що є досить дивним, враховуючи, що багато людей насолоджуючись випивкою, “забивають косяк”. Скотт Лукас, професор Гарвардської медичної школи, вивчив в 2011 році що відбувається з мозком і прийшов до несподіваних висновків.

По-перше, важливо відзначити, що марихуана (ТГК, якщо бути більш точним) і алкоголь є двома психоактивними речовинами, які далеко не схожі один на одного. ТГК впливає на рецептори каннабіоідов мозку, що викликає інтенсивні когнітивні наслідки, такі як параноя, спотворення почуття часу, дефіцит уваги і так далі. По-друге, алкоголь, який пригнічує нервову систему, зі значними наслідками для рухових навичок – ходьба по прямій лінії може бути серйозним квестом для людини у п’яному стані.

Так що подумайте, якщо покурити марихуани і випити алкоголю, то який ефект ви отримаєте? Нейрохімія набагато складніша, ніж додавання і віднімання. Лукас виявив, що в деяких випадках ефекти значно збільшуються. Наприклад, Лукас зазначив, що у людей, які викурили косяк і випили алкоголь (пару шотів), рівень ТГК в два рази вище ніж, у тих, хто взагалі не пив. Також, люди, які змішують ці дві речовини, самі кажуть, що ефекти набагато “крутіший”.

До кінця ще не ясно чому це відбувається, але ймовірна відповідь може бути така – “кайф” досягається від великої кількості ТГК, яке надходить у мозок через кровотік, в той час як алкоголь змінює процес абсорбации, поглиненого ТКГ в кровоносних судинах при вдиханні марихуани.

Важливо відзначити, що вживання марихуани в поєднанні з алкоголем збільшують ризики різних захворювань та нещасних випадків. Особливо небезпечно може бути для людей, які страждають серцево-судинними захворюваннями.