Benzo Fury

Легальний наркотик Benzo Fury такий ж небезпечний, як і незаконні наркотики

В даний час Benzo Fury є одним з найпопулярніших легальних наркотиків у Великобританії. Цю речовину можна вільно купити в Інтернеті, на музичних фестивалях і в клубах. Але експерти стверджують, що даний наркотик може стати причиною високого кров’яного тиску і викликати наркозалежність.

Цей наркотик дає людям почуття ейфорії, він впливає на тканини головного мозку так само, як стимулятори і галюциногени. Ефект був схожий на ефекти нелегального наркотику екстазі.

Побічні ефекти зловживання Benzo Fury:

– втрата апетиту;

– галюцинації;

– параноя.

За словами дослідників, результати, які будуть надані на British Neuroscience Association Festival, повинні послужити попередженням для потенційних користувачів цього наркотику.

Вони вивчали ефекти Benzo Fury – науково відоме, як 5-APB (5- (2-амінопропіл) бензофуран) – на зразках мозку щурів; порівнювали їх зі зразками мозку, пошкоджені дією кокаїну та амфетаміну.

 

Особливо, вони дивилися як реагували серотонінові рецептори при впливі галюциногенів на DAT білок, який доставляє нейротрансміттер дофаміну назад в нервові клітини.

Доктор Іоланта Опака-Джюффрі, з Університету Рохемптон, Лондон, говорить: “Ми знайшли схожість між 5-APB і амфетаміном, тобто він діє як стимулятор і трохи як галюциноген, який діє на серотонінові рецептори. Крім того такий сильний вплив на рецептори, які відомі як 5-HT2A, може призвести до високого кров’яного тиску, викликаючи звуження кровоносних судин. Можлива причина популярності цих наркотиків полягає в тому, що вони більш безпечні, ніж їхні незаконні аналоги. Але більша небезпека полягає в тому, що цей препарат містить властивості галюциногенів і стимуляторів. Тобто чисті галюциногени не викликають такого звикання, як, наприклад, амфетамін або кокаїн. Але люди, що вживають Benzo Fury, можуть потрапити в пастку, через його змішані властивості “.

У червні 2012 року, смерть 19-річного підлітка Алекса Херіота, який помер на музичному фестивалі RockNess в Інвернесс-Шир, пов’язували з Benzo Fury, хоча пізніше вказали причину смерті отруєне екстаз”.

За словами вчених, необхідно провести додаткові дослідження, щоб встановити ступінь небезпеки цього препарату.

Доктор Девідсон каже, що щороку з’являються все більше нових легальних наркотиків. “Враховуючи, що швидкість розвитку “легальних наркотиків” на ринку неймовірно велика, дуже важливо вчасно реагувати і оцінювати ступінь їх потенційної небезпеки, і при необхідності максимально швидко поширити інформацію.”

Прес-секретар сказав, що Benzo Fury це наркотик “який не призначений для вживання людиною”, і відмовився від подальших коментарів.