Лікування залежностей

Лікування залежностей

Лікування будь-якої залежності має бути комплексним. І першим кроком на шляху до одужання – визнання існування проблеми. Процес потрапляння в залежність триває не один день і, насамперед, зачіпає психічний стан людини. Процес лікування залежності спрямовано на зміну особистості пацієнта, його світогляду, його ставлення до оточуючих і до самого себе. У центрі доктора Василенко В.І. реабілітація пацієнтів ведеться за унікальною авторською методикою, заснованою на комплексному підході до вирішення проблеми залежності. Основним завданням даного методу є:

 

  • створення мотивації у хворого на зміну способу життя

  • створення психологічного захисту

  • вивчення механізмів зривів і створення механізмів подолання

 

Корінна відмінність нашого центру реабілітації наркозалежних від інших полягає в тому, що даний метод дійсно знімає психічну залежність. Повністю стирається з пам’яті бажання, «тяга» до предмета залежності. Ми точно знаємо, як знищити хробака, який підточував і змушував, іноді проти волі, робити те, що вже давно не приносить радості, а викликає тільки страх і відчай від самотності, безсилля і очікування, що завтра може і не настати. Висококласні фахівці нашого центру працюють на результат, а не на короткочасне зняття симптомів. Основна ідея реабілітації в нашому центрі:

Ти дійсно зможеш виїхати здоровою та повноцінною людиною!

Залежність не виникає з нічого і в кожному випадку розвивається суто індивідуально. Дуже важко спостерігати за одержимістю згубною пристрастю близької людини, яка не розуміє, що він давно вже хворий і йому давно час лікуватися. Дуже важко переконати його, що невинне захоплення вийшло за рамки «норми» і перетворилося на патологію. Він категорично відмовляється погоджуватися з об’єктивною реальністю і, як страус, ховає голову в пісок, вдається до алкоголю чи наркотиків, бреше, викручується. Він категорично відмовляється моделювати ситуацію на питання: а що ж буде далі? Незважаючи на індивідуальність виникнення тієї чи іншої залежності, існують певні психологічні схеми їх формування та розвитку.

Розрізняють два види залежностей: хімічна і нехімічна. До хімічної залежності відносяться залежності, в яких предмет залежності є хімічною речовиною: алкоголь, наркотик, речовини, що викликають токсикоманію, та ін. Хімічна залежність складається з двох складових: ( абстиненція-«ломка», отруєння) фізичної та психічної (неможливість відмовитися від прийому речовини).

Нехімічна залежність не має фізичного компонента. Предметом залежності, в даному випадку , може бути: гра, їжа, покупки, секс, комп’ютер, робота, та ін.