Лікування залежності: сильні жіночі сторони

Лікування залежності: сильні жіночі сторони

Найчастіше, коли професіонали розмірковують щодо наркотичної або алкогольної залежності, вони говорять про те, що жінки важче піддаються лікуванню, ніж чоловіки. Однак у цих словах є лише частка правди. Вони нарікають на складнощі, з якими їм доводиться стикатися в процесі лікування, на перепони в довгостроковій перспективі одужання, а також на особливості перепадів настрою жінок, що також робить свій внесок у складність даної задачі. Проте також медики забувають розповісти нам історії неймовірного успіху і жіночої завзятості в боротьбі з наркоманією та алкоголізмом.

Наукові дослідження та медична практика показують, що у жінок спостерігається вищий рівень відновлення після залежності, ніж у чоловіків. Вони долають цю проблему з наполегливою рішучістю і силою характеру. Так, жінкам, безумовно, доводиться стикатися з більшими труднощами, ніж чоловікам, проте в боротьбі із залежністю у кожного можуть бути свої непереборні виклики. Тим не менш, одними з головних причин успіху лікування залежності серед жінок є:

Швидкість

У жінок залежність від психоактивних речовин розвивається набагато швидше, ніж у чоловіків. Усвідомлюючи свою залежність, жінка звертається за допомогою раніше, ніж чоловік. Це прискорює темпи пошуку вирішення проблеми, і може захистити їх сім’ї від фізичних і психологічних мук на багато років вперед.

Питання психічного здоров’я

Жінки страждають від тривожних розладів і різкого перепаду настрою набагато частіше, ніж чоловіки. Ці важливі умови розвитку залежності, як не дивно, допомагають створити вельми ефективні стратегії лікування, які можуть бути негайно реалізовані в процесі лікування та реабілітації. Тільки но терапевт починає звертатися саме до цих розладів, жінці стає легше детально побачити обличчя власної залежності.

Наголос на взаємини

Жінки більш схильні до самолікування, ніж чоловіки, вони легше вдаються до допомоги психотерапевтів, легше йдуть на контакт і розмову, завдяки цьому вони можуть отримати більше користі від індивідуальної та групової психотерапії. Жінкам легше звернутися за допомогою, а також прислухатися до порад фахівців. Довготривале благополуччя їх сім’ї найчастіше переважає над хвилинним бажанням отримати задоволення. Жінки більш схильні підпорядковувати свою гордість на благо близьких людей.

Тривалий успіх

Жінки і чоловіки в рівній мірі завершують лікування від наркотичної та алкогольної залежності, проте жінки, які доходять до фінальної стадії лікування в 9 разів ймовірніше збережуть результат і не зірвуться. Жінки володіють дивовижною здатністю бути прихильними завданню. Незважаючи на тяжкість перших місяців одужання, щойно вони бачать відмінний результат своєї роботи, вони стають вірні своїй справі до кінця.

Низький рівень зривів

У процесі лікування наркотичної залежності у жінок спостерігається менша кількість зривів, ніж у чоловіків. Жінки краще дотримуються правил, ніж чоловіки. На відміну від сильної статі, їм легше сховати своє Его і побачити, як насправді чітке виконання правил і здатність перебороти себе рятує їх власне життя і життя їхніх близьких.

Якщо у вас є поруч жінка, яка бореться з такою злою хворобою, як наркоманія чи алкоголізм, розкажіть їй ці факти, дайте їй трохи більше надії і допоможіть не зійти з вірного шляху.