Скажи мені, де ти живеш, і я розповім про твою залежнiсть.

Скажи мені, де ти живеш, і я розповім про твою залежнiсть.

Чи це комуністична спадщина, чи тривалі економічні труднощі, а можливо і просто питання звички громадськості … Якою б не була причина, тим не менш, жителі Східної Європи вживають алкоголь і тютюн більше за всіх на світі.

З одного з новітніх статистичних досліджень, що стосуються залежної поведінки по всьому світi, випливає, що «Тютюн та алкоголь на сьогоднішній день є найпоширенішими речовинами, якими схильні зловживати люди, завдаючи найбільшої шкоди їх здоров’ю».

Дослідницька група під керівництвом Лінди Гавінг з університету Аделаїди (Австралія) зібрала дані з декількох джерел, у тому числі Всесвітньої організації охорони здоров’я та Управління Організації Об’єднаних Націй з питань наркотиків та злочинності. Висновки були опубліковані в журналі Addiction, і включають наступне:

  • Приблизно 43% дорослого населення планети вживає алкоголь.
  • Близько 4,9% дорослого населення планети страждає алкогольним розладом (медичний термін для визначення проблемного вживання алкоголю). Це захворювання поширене у 7,8% чоловіків і 1,5% жінок.
  • Більш нiж 22,5% дорослого населення планети є курцями.
  • Приблизно 11% смертей серед чоловічого населення, та 6% серед жіночого щорічно пов’язані з тютюнопалінням.
  • Серед незаконних препаратів, канабіс є найпопулярнішим. Його вживає близько 3,5% населення планети. (Дані не робили відмінностей між регулярним вживанням і випадковим).
  • Якщо дивитися на статистику регіонально, у доповіді зазначено, що східні європейці більше за інших вживають алкоголь, в середньому близько 23 літрів алкоголю на рік на людину. За ними йдуть жителі північної Європи (16,4 літра на рік), далі жителі західної та південної частин Європи відповідно. Зі статистики випливає, що жителі Північної Америки знаходяться внизу списку, вживаючи в середньому 9,8 літра алкоголю на рік. Менше за всіх алкоголю вживають на території західної Азії й Африканського континенту.
  • Північні європейці займають перше місце з точки зору відсотка людей, які займалися пияцтвом останній місяць. Вони також лідирують за кількістю розладів, пов’язаних з алкогольним сп’янінням.
  • Східні європейці не на багато відстають за всіма показниками. Більше 50% чоловіків повідомляють, що вживали багато алкоголю за останній місяць. На противагу їм, в Північній Америці пиячили за останній місяць лише 21% чоловіків і 6% жінок.
  • Приблизно 30,5% східних європейців курять тютюн – найвищий показник у світі. Океанія (регіон, що включає Австралію і прилеглі острови) відстають не на багато – 29,5%, за ними Західна Європа – 28,5%, і південні її частини – 28%. Північна Америка (включаючи центральну і Кариби) курять в два рази менше – 13%.
  • Найвищий відсоток вживання канабісу в Океанії, з 10,3% всього населення. Західна Європа – 5,2%, Північна – 4,9%, і Північна Америка – 4,8%.