Ліки від залежності

Ліки від залежності

Шість найефективніших ліків, які використовуються в лікуванні наркотичної та алкогольної залежності.

Існує безліч різних видів лікування і терапій, доступних громадськості для подолання наркотичної та алкогольної залежності, а також для підтримки тверезості надалі. Найчастіше лікування залежності асоціюється з психотерапією, груповими зборами, скілл-білдінгом та іншим. Тим не менш, існує також і більш інвазивне втручання в лікування, таке як медикаментозне. Ліки від наркоманії – дуже суперечлива тема. Однак якщо використовувати таблетки в комплексному процесі, вони нададуть свій правильний вплив на пацієнта.

При виборі правильних методів лікування важливо знати про всі доступні варіанти. У попередній статті ми вже говорили про три найвідоміших препарати для лікування наркотичної залежності. Для тих людей, які розглядають медикаментозне втручання як варіант, слід знати ще й про такі препарати, як:

Антабус (Дісульфірам)

Іноді його призначають особам, які страждають алкоголізмом. Антабус блокує певний ензим в тілі від участі в процесі метаболізму алкоголю. Через це виникає неприємне, іноді хворобливе почуття, якщо людина вживає алкоголь. Таким чином, Антабус використовується для терапії відрази – це коли вживання шкідливої ​​речовини викликає неприємну реакцію з метою запобігти повторенню цієї поведінки. У поєднанні з модифікацією поведінки, консультуванням і психотерапією, цей препарат допомагає досягти більшого ефекту в лікуванні алкоголізму.

Вівітрол (Налтрексон)

Подібно Наркану, налтрексон найчастіше використовують для лікування опіоїдної абстиненції або передозування. Більш конкретно, цей препарат запобігає рецидиву як опіоїдний антагоніст, який блокує дію опіоїдних наркотиків. Крім того, у осіб, які вживають налтрексон, спостерігається зниження тяги до опіатів. Тим не менш, налтрексон свого роду є унікальним, оскільки на відміну від інших препаратів в цьому списку, він може лікувати як наркоманію, так і алкоголізм. Через те, що алкоголь активує ті ж шляхи винагороди в мозку, що і опіати, налтрексон знижує вплив і тягу до алкоголю у осіб, що вживають його перорально.

Зибан або Велбутрін (Бупропіон)

Не дивлячись на те, що на сьогоднішній день бупропіон найбільше відомий під назвою Велбутрін, і найчастіше застосовується в лікуванні депресій і деяких афективних розладів, його також використовують для лікування нікотинової залежності. Бупропіон знижує тягу до тютюну, полегшує симптоми нікотинової абстиненції, його можна безпечно приймати з іншими препаратами, які використовуються в замісній терапії.