Ліки від наркоманії

Ліки від наркоманії

Шість найефективніших препаратів, які використовуються в лікуванні наркотичної та алкогольної залежності.

Існує безліч різних видів лікування і терапій, доступних громадськості для подолання наркотичної та алкогольної залежності, а також для підтримки тверезості надалі. Найчастіше лікування залежності асоціюється з психотерапією, груповими зборами, скілл-білдінгом та іншим. Тим не менш, існує також і більш інвазивне втручання в лікування, таке як медикаментозне. Ліки від наркоманії – дуже суперечлива тема. Однак якщо використовувати таблетки в комплексному процесі, вони нададуть свій правильний вплив на пацієнта.

При виборі правильних методів лікування важливо знати про всі доступні варіанти. Для тих людей, які розглядають медикаментозне втручання як варіант, слід знати про такі препарати, як:

Метадон

Найвідомішим суспільству препаратом є метадон. Його використовують у програмах замісної терапії опіоїдної залежності. Метадон зв’язується з опіоїдними рецепторами мозку, за великим рахунком, заповнюючи фізіологічну потребу людини в наркотику. Люди, що мають залежність від героїну, знеболюючих ліків або інших речовин на основі опію, не отримують такого ж психологічного задоволення від метадону. Через це людям, які не можуть дозволити собі стаціонарне лікування, простіше скористатися послугою замісної терапії.

Однією з найбільш примітних особливостей метадону є його повільне напіввиведення, з періодом напіврозпаду від 13 до 47 годин. Тривалість періоду залежить від розміру тіла, типу статури, дози і т.д. Завдяки цьому людина може жити на одноразовій дозі метадону на день, а не на багаторазових маленьких дозах, як це відбувається з вуличними опіатами. Тим не менш, про доцільність використання метадону в лікуванні наркоманії існує багато суперечок. Через те, що пацієнти на замісній терапії технічно продовжують залишатися в залежності, тільки від метадону, а не намагаються повністю позбутися наркоманії.

Субоксон або Субутекс (Бупренорфін)

Багато хто напевно чув слово бупренорфін, що відомий під назвами Субоксон або Субутекс. Ці препарати мають невелику різницю. Субоксон є комбінацією бупренорфіну і налоксону, що діє як блокатор опіатів. А сам бупренорфін, подібно метадону, часто використовують як препарат для замісної терапії і зняття симптомів абстиненції. Встановлено, що бупренорфін має менший потенціал для зловживання. Крім того, він діє швидше метадону, однак коштує набагато дорожче.

Наркан (Налоксон)

Коротенько, налоксон – лікувальний препарат, який блокує і ліквідує наслідки дії опіатів, тому його використовують лікарі реанімації для запобігання передозування опіатами. В умовах передозування героїном, вчасно прийнятий налоксон може буквально врятувати людині життя.

Читати далі