Агресивні алкоголіки

Агресивні алкоголіки

Люди, які часто пригнічують в собі гнів, стають агресивними, коли вживають алкоголь.

Пияцтво збільшує ризик агресивної поведінки, але тільки в тих випадках, коли у людини спостерігається схильність пригнічувати злість в тверезому стані. Багато медичних дослідженнь вже виявили зв’язок між вживанням алкоголю і агресивною поведінкою або насильницькими діями. Проте всі ці дослідження проводилися в лабораторних умовах, що не може повною мірою відобразити пияцтво в реальному житті.

Дослідження, які охоплюють більш тривалий період часу, забезпечують краще розуміння того, чи дійсно алкоголь стає причиною насильства, або ж така поведінка спровокована особистими рисами характеру людини.

Черговий експеримент був заснований на опитуванні 3000 підлітків і молодих людей в Норвегії. Учасників оцінювали двічі, спочатку в 16-17 років, і знову у віці 21-22 роки. У піддослідних запитували, як часто вони вживали алкоголь у великій кількості за минулі 12 місяців, а також як часто вони напивалися до повного сп’яніння. Далі питання стосувалися агресивної поведінки. У них запитували, як часто проявлялася агресивна чи насильницька поведінка протягом останніх 12 місяців.

Кілька питань повинні були оцінити схильність до прояву гніву, і включали в себе пункти:

  • «Часто я більше злий, ніж готовий визнати»
  • «Часто я весь киплю всередині, але не показую цього».

Серед осіб, які повідомили про високу схильність до придушення почуття гніву, був чіткий взаємозв’язок між сильною інтоксикацією і проявом агресивності. Отже, ті, хто приховує злість, більше схильні напиватися, а потім потрапляти в бійки або сварки. Дослідники не виявили такого ж зв’язку у людей, які зазвичай не пригнічують негативні емоції всередині себе.

Пригнічувана лють виходить назовні під впливом алкоголю тому, що він призводить до втрати самоконтролю. Лише незначна частка всіх подій, пов’язаних з алкоголем, призводить до насильства. А якщо агресія виявляється в стані сп’яніння, найчастіше це відбувається в осіб, що пригнічують негативне почуття в тверезому стані.