Період після гострої абстиненції

Період після гострої абстиненції

Абстиненція ділиться на два етапи. Перший етап – це стадія загострення, яка зазвичай триває не більше декількох тижнів. На цьому етапі можуть виникнути проблеми фізичної абстиненції. Процес цей може протікати по-різному, так як кожен наркотик відрізняється, і кожна людина – індивідуальна.

Другий етап – стадія пост-загострення абстиненції. На цьому етапі менше відчуваються фізичні симптоми, емоційні та психологічні симптоми абстиненції виходять на перший план.

Ця стадія настає, тому що хімічний склад вашого мозку повертається в нормальне русло. Він підвищує рівні речовин головного мозку і наближає до нової рівноваги хімічного балансу.

Більшість людей відчувають симптоми пост-гострої стадії абстиненції. Якщо на першій стадії провідну роль відіграє індивідуальність людини, то на другій стадії більшість людей відчувають однакові симптоми.

Найпоширеніші симптоми після гострої абстиненції:

 

  • перепади настрою;
  • тривога;
  • дратівливість;
  • втома;
  • непостійна енергійність;
  • низький ентузіазм;
  • мінлива концентрація;
  • тривожний сон.

Цей період схожий на американські гірки. Спочатку ваші симптоми змінюються кожну хвилину, потім щогодини. Надалі, коли ви відновитеся, вони зникнуть на кілька тижнів або місяців, щоб знову повернутися. Продовжуючи лікування, ці відрізки часу будуть збільшуватися. Але погані періоди можуть бути настільки ж інтенсивними і продовжитися на тривалий термін.

Кожен епізод цього періоду зазвичай триває протягом декількох днів. Ви не помітите очевидного початку епізоду. В один день ви прокинетеся, відчуваючи себе роздратованим і знесиленим. Якщо ви перетерпите ці кілька днів, то відчуття пройде так саме швидко, як і почалося. Через деякий час у вас з’явиться впевненість, що ви можете це пережити, тому що знаєте, що кількість часу таких неприємних епізодів буде скорочуватися.

Пост-гострий абстинентний період триває близько 2 років. Одна з найважливіших речей, яку треба пам’ятати. Якщо ви готові прийняти виклик, ви можете досягти успіху. Але якщо ви думаєте, що це пройде протягом декількох місяців, то будете захоплені зненацька і розчаруєтеся, що, швидше за все, призведе до рецидиву.

Як не зірватися після гострої абстиненції

Будьте терплячі. Ви не можете квапити процес відновлення. Але ви можете це пережити день за днем. Симптоми пост-гострої стадії абстиненції – це ознака того, що ваш мозок відновлюється. Тому не дратуйтеся через ці симптоми. Але пам’ятайте, що навіть через 1 рік, ви все ще тільки на півдорозі до вашої мети.

Пливіть за течією. Синдроми абстиненції – це незручність. Але чим більше ви будете обурюватися, тим гіршими вони здаватимуться. У вас будуть хороші дні протягом цих 2 років. Насолоджуйтесь ними. Ви також будете мати і погані дні. У ці дні, не намагайтеся зробити великий обсяг роботи. Бережіть себе, зосередьтеся на одужанні, і ви все подолаєте.

Практика самодопомоги. Дайте собі багато маленьких перерв протягом найближчих двох років. Скажіть собі: «Я роблю достатньо». Будьте ласкаві до себе. Це те, що більшість наркоманів не може зробити, і ось що ви повинні навчитися робити в процесі відновлення. Відновлення – це протилежність наркоманії.

Цей період пост-гострої абстиненції може стати спусковим гачком для рецидиву. Ви можете не відчувати жодних симптомів відміни протягом декількох тижнів, а потім в один прекрасний день ви прокинетеся, і абстиненція звалиться на вас, як тонна цеглин. Ви погано спали. Ви будете в поганому настрої. Ви будете знесилені. І якщо ви не готові до цього, якщо ви думаєте, що цей період триватиме кілька місяців, якщо ви думаєте, що ви – особливий, і для вас все пройде без проблем, ви будете захоплені зненацька. Будьте попереджені і готові, тоді ви все подолаєте.

Навчіться розслаблятися. Коли ви напружені, ви схильні концентруватися на симптомах і посилювати їх. Коли ви розслаблені, легше не загрузнути в них. Чим більше ви розслаблені, тим менше шанс рецидиву.

Пам’ятайте, кожен рецидив, неважливо наскільки він маленький, захоплює ваш мозок. Без утримання все розвалиться.