Кокаїн та вагітність

Кокаїн та вагітність

Кожна вагітна жінка, що вживає кокаїн, піддає свою майбутню дитину такому ж впливу наркотику. У кожній такій вагітності, жінка має 3-5% шансу народити дитину з вродженими дефектами, не кажучи про інші наслідки.

У цій статті містяться відповіді на актуальні питання.

Що таке кокаїн?

Кокаїн – це анестетик місцевої дії, потужний стимулятор центральної нервової системи. Зазвичай цей наркотик вдихають, вводять ін’єкційно або курять крек, похідне кокаїну.

Чи існує безпечна доза кокаїну, яку можна приймати під час вагітності?

Ні. Безпечної дози кокаїну не існує. Лікарі рекомендують уникати будь-яких доз і видів цього наркотика під час вагітності та годування груддю.

Якщо я вживаю кокаїн, чи потрапляє він в організм моєї дитини?

Так. Кокаїн проникає через плаценту в кровоносну систему дитини. Кокаїн можна знайти в сечі, меконію (стулі), пуповині та волоссі новонародженого. Кокаїн залишає організм плоду та новонародженого набагато повільніше, ніж дорослої людини. Таким чином, наркотик залишається в організмі дитини протягом тривалого періоду часу.

Скільки часу кокаїн затримується в організмі?

Кокаїн і продукти його розпаду можна знайти в сечі вагітної жінки через 30 годин, і від 2 до 7 днів у новонароджених після останнього вживання препарату.

Я чула, що кокаїн може викликати викидень. Чи правда це?

Так. У перші місяці вагітності вплив кокаїну може збільшити ризик викидня. На пізніх термінах вагітності, кокаїн може викликати відшарування плаценти від стінки матки та спровокувати передчасні пологи. Цей стан може призвести до великих кровотеч, і може бути смертельним як для матері, так і для дитини.

Чи провокує кокаїн вроджені дефекти у дитини?

Вроджені дефекти, які були зафіксовані від матерів, що вживали кокаїн під час вагітності включають аномалії мозку, черепа, обличчя, очей, серця, кінцівок, кишечника, статевих органів, і сечовивідних шляхів. Хоча більшість дітей, які піддавалися дії кокаїну в утробі, не мають вроджених дефектів. Не дивлячись на те, що не існує одностайної думки лікарів щодо цього питання, все ж ризик вродженого дефекту стає вище, якщо мати часто вживала кокаїн під час вагітності.

Чи може кокаїн викликати інші проблеми у дитини?

Так. Діти матерів, що вживають кокаїн під час вагітності, більш дратівливі, нервові, погано сплять, у них порушений зір, є проблеми з сенсорною стимуляцією. Деякі з цих ускладнень можуть тривати від 8 до 10 тижнів після народження, іноді навіть більше. Кокаїн може викликати значні порушення центральної нервової системи, які неможливо визначити, поки дитина не підросте.

Ці порушення можуть включати:

 

  • Проблеми постійної уваги
  • Проблеми поведінкової саморегуляції
  • Підвищену агресивність
  • Затримки в навчанні
  • Аномальний м’язовий тонус
  • Повільний темп росту
  • Мовні труднощі

 

Що робити, якщо дитина народжується занадто рано або занадто малою?

Що це означає?

Немовлята матерів, які вживали кокаїн під час вагітності, як правило, важать менше, окружність їх голови менше, ніж у дітей, народжених без впливу кокаїну. Діти з низькою вагою при народженні мають високу смертність протягом першого місяця життя. Вони також частіше мають довічну інвалідність, у тому числі проблеми з навчанням, зором і слухом. Оскільки кокаїн може зменшити надходження поживних речовин і кисню до дитини, навіть доношені новонароджені можуть мати низьку вагу при народженні. Кокаїн може збільшити ризик передчасних пологів. Немовлята, що народилися передчасно, часто починають життя з серйозними проблемами зі здоров’ям, особливо ускладненим диханням. Ці діти також схильні до внутрішньочерепних крововиливів (крововиливи в мозок) до або незабаром після народження, це призводить до пошкодження мозку та інших захворювань.

Якщо я не можу припинити вживати кокаїн під час вагітності, чи народиться моя дитина залежною?

Випадки абстинентного синдрому були зареєстровані у новонароджених, матері яких вживали кокаїн під час вагітності. Вони можуть включати підвищену дратівливість, тремор, ригідність м’язів, погане годування, безсоння, гіперактивність або, в деяких випадках, надмірна втомлюваність. Рідше спостерігаються симптоми блювоти, діареї, і судом. Ці симптоми зазвичай починаються на 1-2 день після народження. Прояви стають найсерйознішими на 2 і 3 день. Необхідно негайно звернутися до лікаря, і нехай ваш акушер знає про ваше вживання кокаїну, щоб він/ вона змогли підготувати кращий догляд за вами і вашою дитиною після пологів.

Чи можна вживати кокаїн та інші наркотики одночасно?

Вживання інших препаратів, у тому числі алкоголю або сигарет, також може завдати шкоди дитині. Сукупний ефект від кокаїну та інших наркотиків може бути гіршим, ніж тільки від кокаїну.

Чи існує спосіб дізнатися до пологів, чи будуть дефекти у моєї дитини?

Якщо ви підозрюєте, що ваша дитина може мати вроджені дефекти або інші проблеми у зв’язку з вживанням кокаїну, вам слід поговорити з вашим лікарем. Ультразвук в змозі ідентифікувати вроджені дефекти. Тим не менше, немає ніяких тестів, які можна зробити внутрішньоутробно, щоб визначити, чи будуть присутні порушення розвитку.