Китай vs. ВОЗ

Китай хоче заборонити кетамін, але Всесвітня організація охорони здоров’я з цим не згодна.

Навіть не дивлячись на те, що Китай є одним з найбільших виробників препарату, країна наполягає на тому, щоб кетамін був заборонений у всьому світі.

На сесії Комісії Організації Об’єднаних Націй з наркотичних речовин, яка проходила у Відні з 9-17 березня, Китай надав свої аргументи щодо поширення кетаміну. На цій сесії були представники понад 100 країн.

Кетамін з’явився на заході як транквілізатор для коней, але все частіше його починають використовувати як рекреаційний (вживається час від часу, для розваги, а не за медичними показаннями або внаслідок сформуваної залежності) наркотик, особливо в клубах. Професор Чжімінь Лю, заступник директора Національного інституту по наркотичній залежності в Пекінському університеті, вирушив до Відня, як представник Китаю. Чжімінь Лю сказав, що він стурбований з приводу поширення рекреаційного кетаміну в Азії, Європі та Сполучених Штатах Америки. Лю стверджував, що вищезгаданий кетамін “небезпечний для здоров’я”, і має бути поставлений під нагляд міжнародного контролю.

Але деякі країни з цим не погодилися. Представники з Перу, Іспанії, Великобританії і США були  тими, хто привів приклади застосування кетаміну в медичних цілях і згубних наслідків, у разі обмеження препарату, поставивши його під нагляд міжнародного контролю.

 

Багато африканських країн та країни, що розвиваються, не були присутні на сесії і не проголосували. “На щорічній сесії вони не були представлені, тому у них немає постійних дипломатів у Відні “- розповів ВВС колишній високопоставлений чиновник в управлінні ООН. Простий анестетик використовується в багатьох країнах Африки, де багато людей проживають у віддалених місцях. Лікарі стверджують, що кетамін є “необхідним препаратом”, а не те без чого світ може обійтися.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила, що випадки “залежності у людей” вкрай рідкісні і доказів того, що кетамін викликає синдром відміни, недостатньо.

ВООЗ, організація яка внесла кетамін до списку життєво важливих лікарських засобів, в кінцевому рахунку сказали, що на даний момент кетамін не може бути поставлений під нагляд міжнародного контролю. “В даний час кетамін не представляє собою загрозу в глобальному масштабі” – говоритися в доповіді ВООЗ.

Для країн, у яких виникли серйозні проблеми із зловживанням препарату, ВООЗ запропонував прийняти рішення і ввести заходи контролю, але при цьому необхідно забезпечити вільний доступ до препарату в хірургії та анестезії для людського та ветеринарного обслуговування.