Інтернет підтримка для подружжя алкоголіків

Інтернет підтримка може допомогти подружжю алкоголіків

Жінки, заміжні за чоловіків, які страждають зловживанням алкоголю, можуть зіткнутися з безліччю перешкод, що заважають їм отримати необхідну підтримку.

Нова програма, розроблена вченими університету з Буффало, Науково-дослідного інституту з наркології (НИН), допомагає жінкам отримати інтерактивну програму підтримки через Інтернет.

Приблизно 7,7 млн ??американців в даний час проживають з партнером, який зловживає алкоголем. Роберт Дж. Річтарік, доктор філософії, старший науковий співробітник НИН, каже, що тягар життя з алкогольно залежним партнером може викликати значні психологічні розлади. Але подружжя не може звернутися за допомогою.

“Спеціалізована професійна допомога для подружжя алкоголіків не широко доступна і страхування таких видів послуг може бути обмежене. Страх відплати, сімейна метушня, фінансові проблеми, брак часу і географічне розташування – все це може стати бар’єром. “

Вчені розробили програму для самостійної роботи, щоб допомогти зменшити страждання населення, яке не може собі дозволити консультації з психотерапевтами.

 

 

Близько 100 жінок, які проживають з алкогольно залежним партнером, тестували програму, в яку входить: інструкції, анімовані презентації та відео, на яких пропонуються найбільш ефективні способи подолання проблем, що виникають від пияцтва партнера.

Сертифіковані консультанти (“тренери”) мали можливість спілкуватися за допомогою комп’ютера або телефону.

Роберт Рітчарік каже: “Мета програми полягає в тому, щоб допомогти жінкам зосередиться на своїх власних потребах, зменшити стрес і спілкуватися з партнером більш ефективним способом”.

Більшість учасників показали значно вищий рівень подолання труднощів і виходили з депресій і гніву швидше, ніж ті, хто не брав участі в програмі.

Хоча програма ще не доступна громадськості, вчені НИН шукають додаткове фінансування, щоб адаптувати програму в більш широкому масштабі.

Одним із завдань майбутніх досліджень є пошук найкращого способу реалізації програми. Вчені сподіваються визначити, який із способів працює ефективніше – через соціальні служби, програми лікування і медичних фахівців, або ж самостійна робота над собою.