Історія наркоманії

Історія наркоманії

У попередніх статтях ми обговорили ряд дивних, але важливих фактів, пов’язаних з наркоманією. Це робиться з метою розширити розуміння про таке серйозне захворювання як залежність, і розповісти широким масам про можливості лікування і профілактики.

Наркоманія стає причиною війн

Наркоманія бичує людство ось вже тисячі років. Насправді, деякі вчені вважають, що навіть ранні гомініди були залежні від певних психотропних рослин. Через це деякі вчені підозрюють, що залежність може бути примітивною еволюційною властивістю, яка налічує десятки тисяч років. Як би там не було, в сучасному суспільстві наркоманія є поширеною і весь час зростаючою проблемою. Більше того, в не настільки віддаленому минулому наркоманія навіть стала причиною двох жорстоких війн між Китаєм і Великобританією.

Опіумні війни були серією запеклих битв між Британськими та Китайськими силами, які в кінцевому результаті привели до значного збільшення поширення британського опіуму на всій території Китаю – країні, в якій за деякими джерелами більше половини працездатного населення чоловічої статі мало пристрасть до опіуму.

Британські та американські купці везли опій, видобутий на заводах компаній Ост-Індії, в містах Патна і Бенарес, Бенгальського президентства Британської Індії, на узбережжя Китаю, де вони продавали його китайським контрабандистам. Ті надалі поширювали наркотик з порушенням китайських законів. Усвідомлюючи зростаючу кількість наркоманів у своїй країні, імператор Даогуан вирішив перейти до дії. Чиновники, які виступали в суді за легалізацію торгівлі опіумом з метою стягувати податок, зазнали краху. У 1883 році імператор відправив Лінь цзесюй в Гуанжоу, де той швидко заарештував китайських торговців опіумом і хотів змусити іноземні фірми знищити свої запаси.

Британія негайно відповіла військовим нападом. У той час, китайська армія не йшла ні в яке порівняння з британською, тому китайський уряд погодився підписати договір, який сприяв британській торгівлі опіумом. Це був результат трирічної війни. Після цього, ще більша кількість китайців пристрастилися до опіуму, через що постраждав розвиток країни в глобальному сенсі. Крім того, китайські чиновники відмовлялися співпрацювати з британською владою.

Друга опіумна війна вибухнула через майже 15 років після першої. У той час Китай знову вирішив змінити проблему зростаючого числа опіумних наркоманів серед населення країни. Однак, незважаючи на 4 роки боротьби і героїчні зусилля, китайці знову зазнали поразки від британської армії. Наркоманія в Китаї процвітає й донині, не забувши, проте, і про берега самої Британії.

Опійну наркоманію можна лікувати опіатами

Ще одним дивним фактом є те, що опійну залежність можна успішно лікувати іншими опіатами. Це стосується таких препаратів, як метадон, який працює за рахунок купірування абстинентного синдрому, однак не дозволяє людині відчувати ейфорію. Метадон застосовується як спосіб лікування героїнової залежності, хоча про доцільність та ефективність замісної терапії також можна довго сперечатися.

У заключній частині цієї серії ми докладно розповімо про ще 3 дивних факти наркотичної залежності. Але якщо ви або ваша близька людина боретеся з наркоманією прямо зараз, зверніться за допомогою негайно. Наші фахівці дадуть вам безкоштовну консультацію про те, як ми можемо допомогти вам.