Що таке Ібогаїн?

Ібогаїн

Що таке ібогаїн?

Ібогаїн є стимулятором і галюциногеном, який відобувається з чагарників в Західній Африці. З кінця 1960-х років, його використовували в якості лікування залежності від опіатів, героїну і стимуляторів, таких як метамфетамін. У країнах Швеції, Данії, Бельгії, Швейцарії і США ця речовина знаходиться під забороною. Однак є клініки в ряді інших країн, які пропонують методи лікування з використанням Ібогаїну.

При описанні ефектів дії цього препарату на людину, вони виявилися вельми різноманітними. Деякі люди скаржилися на важку нудоту, запаморочення, безсоння і галюцинації.

За оцінками вчених, смертність від вживання Ібогаїну становить 1 випадок на 300. Наприклад, в США Національний інститут здоров’я представив звітність по 19 смертним випадкам після вживання Ібогаїну. Проте варто пам’ятати, що це заборонена речовина. Більшість наркоманів вживають її в несанкціонованих точках, купуючи у невідомих осіб. Так що смертей, пов’язаних з вживанням цієї речовини, може бути набагато більше.

Ефекти Ібогаїну тривають до 36 годин. Після вживання речовини деякі люди опиняються прикутими до ліжка протягом декількох діб. Один з вебсайтів, що просуває цей препарат, порівняв тяжкість його дії з наслідками хірургічного втручання.

Чарівність Ібогаїну полягає в тому, що деякі наркомани розповідають, як ця речовина не тільки допомогла їм позбутися залежності до наркотику, який вони вживали, а й уникнути важких симптомів абстиненції. Тим не менш, власник клініки в Мехіко, де наркоманів лікували Ібогаїном, повідомляє про те, що лише одному з п’яти пацієнтів вдавалося утриматися від наркотиків протягом шести місяців.

Лікування Ібогаїном

Ібогаїн викликає галюцинації, які можуть змусити людей повірити в те, що вони стали по-іншому дивитися на навколишній світ, на себе і на всесвіт, але насправді не варто забувати, що це всього лише вплив сильної речовини, що змінює свідомість.

Якщо у людини під впливом Ібогаїну помінялася точка зору, і вона вирішила припинити вживати наркотики, проблеми можуть виникнути, коли вона повернеться в своє звичайне середовище, в домашні умови, без інших змін, крім цієї точки зору. Коли виникають труднощі, невдачі або інші проблеми, а людина так і не навчилася боротися зі стресом без вживання психотропних речовин, ці труднощі можуть спровокувати повернення до колишньої наркоманії.

Через 20 років досвіду в лікуванні наркоманії, в клініці доктора Василенко виявили, що лише медикаментозно наркоманію вилікувати неможливо. Простої детоксикації організму замало. Необхідно заново відновлювати особистість пацієнта, вчити його справлятися зі стресами більш здоровим шляхом, щоб він не опинився вдома наодинці зі своїми проблемами.

У світі існує всього лише кілька країн, де уряд допускає клінічне лікування наркоманів Ібогаїном, це деякі карибські країни, Коста-Ріка, Мексика та Чехія.

Чи заборонений Ібогаїн у Росії чи Україні?

На територію Російської федерації та Україні ввіз препарату, рослини чи коренів заборонено. 

Осіб, які бажають позбутися від алкоголізму, або від вживання бензодіазепінів, необхідно попередити, що наркотик ібогаїн може збільшити ризик виникнення нападів під час абстинентного синдрому.

Побічні ефекти Ібогаїну

Передозування Ібогаїном викликає:

  • Порушення координації,
  • Атаксію м’язів,
  • Сухість у роті,
  • Нудоту,
  • Блювоту,
  • Серцево-судинні захворювання.
  • Категорично забороняється поєднання Ібогаїну та препаратів для лікування психічних захворювань.
  • Відомі смертельні випадки після вживання Ібогаїну, пов’язані з відмовою роботи органів дихання і серця.
  • Ібогаїн не сумісний з продуктами, які містять масло бергамота, наприклад, сік грейпфрута.

Психоактивні ефекти

Перші 4-6 годин дії препарату особистість людини дезорієнтована, бо ібогаїн – потужна галлюциногенна речовина. Потім починає відбуватися самоаналіз – саме той стан, в якому, на думку багатьох «фахівців», що займаються лікуванням наркозалежності за допомогою Ібогаїну, починається процес переосмислення, і людина самостійно вирішує припинити вживати наркотики. Однак не варто забувати, що панацеї від наркоманії не існує. Лікування наркоманії – це сукупна дія, яка включає в себе роботу над багатьма процесами, як психічними, так і фізіологічними.

Тріп репорт про вживання Ібогаїну від користувача інтернет:

«… це була чиста форма Ібогаїну HCL. Я прийняв його близько 7 вечора на порожній шлунок, і ліг в ліжко …

Тріп почався приблизно через годину після того, як я прийняв препарат. Почався у вигляді ніжного пульсуючого звуку десь між моїми вухами, і повільними візуалами (в основному цифрами, як на циферблаті годинника), що стали з’являтися.

З часом мої думки були вже не здатні фокусуватися, я не міг думати «думками», тільки обривками фраз. Візуали стали заповнювати все поле зору, а ніжний пульсуючий звук у вухах ставав все наполегливішим.

До цього моменту тріп здавався дуже приємним і цікавим. Однак, через 7 годин, я вже не бачив нічого, крім галюцинацій, мої думки абсолютно втратили зв’язок, і я не міг нічого чути. Незважаючи на те, що навколо було темно, все здавалося яскравим. Моє тіло було зовсім розбитим, мене знудило, незважаючи на те, що шлунок був порожній. Голова неймовірно паморочилася.

Я прийняв дозу о 7:00 вечора, пік тріпа був о першій ночі, і тільки до 7 години ранку мені здалося, що я почав потроху приходити до тями. Я відчайдушно хотів, щоб це закінчилося.

Під час інтоксикації Ібогаїном я пережив серцевий напад, який суттєво послабив моє серце. Після цього наркотику мені знадобилося кілька тижнів на те, щоб повністю відновити сили.

3 дні після цього я не міг стояти на ногах, відчував постійні запаморочення, відсутність апетиту. Майже тиждень я не міг нормально їсти. Я був дуже наляканий подібним досвідом, і тим, як він міг позначитися на моєму здоров’ї … »