Героїн, вагітність і пологи

Героїн, вагітність і пологи

Одним з найсерйозніших побічних ефектів вживання героїну є синдром відміни, який може відбутися навіть через кілька годин після крайнього вживання наркотику. Абстинентний синдром включає тягу до наркотику, м’язові болі, занепокоєння, біль в кістках, і блювоту. Ці симптоми стають найбільш інтенсивними через 48-72 години після останньої дози, і зникають через тиждень.

Вживання героїну під час вагітності та пологів

Близько 4% жінок вживають заборонені препарати під час вагітності. Вживання героїну впливає на розвиток плода і пологи, однак судити про всі ефекти під час вагітності дуже складно. На сьогодні проводиться маса досліджень на тваринах, проте експерименти на тваринах не можна переносити на людей в даній ситуації.

Героїн, як і морфін, потрапляє в плаценту, де швидко починає здійснювати свій вплив на плід. Аналізи крові новонароджених показують, що близько 50%, а іноді і всі 100% речовини, вжитої матір’ю, знаходяться і в крові дитини. Не дивлячись на такі дані, наука як і раніше далека від розуміння того, яким чином героїн впливає на плід в утробі матері.

Вживання героїну під час вагітності може призвести до недостатнього розвитку плода, передчасних пологів і народження мертвого немовляти. Може статися розрив мембрани, що викликає передчасні пологи. Так само плоду можуть передатися хвороби та інфекції матері, такі як венеричні захворювання, сифіліс та гепатит. Вживання героїну також збільшує ризик зараження плода вірусом ВІЛ, у випадках, якщо мати вживає героїн внутрішньовенно. Існує ймовірність вроджених дефектів, які неможливо визначити до моменту пологів.

 

З моменту появи замісної метадонової терапії, препарат метадон, який використовують в якості заміни героїну, викликав безліч суперечок в процесі лікування героїнової залежності під час вагітності. Деякі вчені стурбовані високою ймовірністю виникнення ускладнень і високою тяжкістю абстинентного синдрому при народженні. Якщо мати припинить використовувати препарат, «ломка» плода всередині утроби може викликати різкі коливання в рівні крові дитини в процесі переходу від інтоксикації до абстиненції. Це може призвести до передчасних пологів, викидня або смерті плода. Для матері найкраще проконсультуватися з лікарем і в наркологічному центрі про замісну терапію, яка буде менш шкідлива для її дитини.

Вплив героїну на дитину в постнатальний період

Діти, народжені від матерів, що вживали героїн під час вагітності в більшості випадків успадковують цю згубну пристрасть. Перше, з чим необхідно впоратися таким дітям після народження – пережити абстинентний синдром. Це дуже болючий процес, особливо для маленького та слабкого організму. Він включає в себе такі симптоми:

 

  • Діарея
  • Пітливість
  • Пронизливий крик
  • Тремор
  • Дратівливість.

 

Немовлята мають низьку вагу при народженні. Надалі їм доведеться зіткнутися з наступними труднощами:

 

  • Важкий візуо-моторний розвиток, погані мовні навички, здатність до навчання.
  • Поведінкові проблеми.
  • Складнощі в сприйнятті однолітками.
  • Погана успішність у школі, необхідність особливого курсу навчання.