Близька людина залежна і постійно бреше

Невже брехня – невід’ємна частина залежності?

Брехня дійсно стає невід’ємною частиною залежності. Чому це відбувається? Як з цим впоратися?

Залежні люди брешуть, щоб приховати залежність.

Не дивлячись на те, що не всіляка поведінка залежної людини є протизаконною, найчастіше це саме так. І навіть якщо ваша близька залежна людина не вчинила ніяких дій, що порушують закон, соціальний тиск буде змушувати її приховувати від вас правду.

Порада: не приймайте брехню на свій рахунок.

Залежні люди брешуть, щоб уникнути конфронтації.

Вони брешуть, щоб уникнути сварки. Найчастіше члени сім’ї вважають, що залежні наркомани або алкоголіки брешуть, щоб посваритися. Насправді вони хочуть цього уникнути. Вони покладаються на свою залежну поведінку як на спосіб справитися з проблемами, і часто не мають іншого, більш здорового шляху вирішити всі труднощі і напруги життя, які на них звалилися. Спори і сварки з членами сім’ї накладають важкий відбиток, і це одна з причин, з яких залежна людина не хоче говорити правду.

Порада: зачіпаючи складну тему в розмові, намагайтеся зберігати спокій. Використовуйте діалог для вираження свого бачення проблеми, а не з метою звинуватити і дорікнути залежну людину в її залежності.

Люди із залежністю не терплять примусу.

Люди з шкідливими звичками як правило дуже вперті. Навіть якщо спочатку своєї залежності вони і насолоджувалися процесом, щоб довести себе до наркоманії або алкоголізму, необхідні певні завзятість та наполегливість. Вони продовжують потурати своїм шкідливим звичкам не дивлячись на всі складнощі.

Через таку поведінку вони не витримують критики. Вони самі усвідомлюють, що їх звички не доведуть їх до добра, але вони зробили свій вибір. Ні ви, ні інша людина не в змозі їх переконати.

Залежні люди можуть і дійсно змінюються. Однак це відбувається лише тоді, коли вони самі відчувають готовність або знаходяться в безвихідному становищі. Вони будуть брехати про масштаби своєї залежності, тому що хочуть уникнути тиску з боку рідних.

Порада: намагайтесь подавати інформацію таким чином, щоб залежний сам вирішив змінитися.

 

Залежні люди брешуть, щоб уникнути негативу.

Залежні люди сприймають свої звички як підтримуючий засіб, вони сподіваються, що коли проблеми самі собою вирішаться, в залежності вже не буде необхідності. Хорошим прикладом може бути ігроман, який сам вірить, що кине гру відразу після великого виграшу.

Останнє, про що хочуть чути залежні люди – це про шкідливість їх звичок, особливо з нотою засудження і звинувачення. Відчуваючи постійну критику від коханих або рідних людей, вони переживають масу негативних емоцій, тому вважають, що свою поведінку необхідно приховувати брехнею.

Порада: намагайтесь зосередитися на тому, як обставини покращаться, коли залежний змінить свою поведінку, а не на тому, що вас чекає в протилежному випадку.

Залежні люди брешуть, тому що життя без залежності здається їм порожнім.

Коли люди потрапляють в залежність, їх життя починає крутитися навколо поганої звички і речовини, яку вони вживають. Можливо «одного разу» вони б і кинули, але зараз без наркотику або алкоголю життя втрачає свої фарби. Якщо ви не здатні зрозуміти, як сильно ця порожнеча повертає їх до залежності, вони більше не будуть піднімати цю тему, і будуть брехати, намагаючись закрити питання.

Порада: м’яким і добрим тоном розкажіть залежному, які зміни ви б хотіли побачити замість залежності, бажано до того моменту, як вона стане частиною вашого життя.

Залежні люди брешуть, бо їм соромно.

Ніхто не любить принижень. Під час залежності люди часто потрапляють у незручні, і навіть ганебні ситуації. Коли їм про це нагадує інша людина, їм стає соромно.

Усвідомлення того, що вашій коханій людині може бути соромно і ніяково через пригоди, пов’язані з залежністю, може допомогти в налагодженні діалогу з нею.

Порада: намагайтесь допомогти залежній людині повернути почуття власної гідності прикладами з іншої сфери її життя.