Фенетіламіни Шульгіна – дія, тріп, толерантність

Фенетіламіни Шульгіна – дія, тріп, толерантність

Що таке фенетіламіни?

Коли справа стосується кокаїну або героїну, вживання цих наркотиків можна визначити навіть за зовнішніми ознаками людини. Їх формули стабільні, вони проявляються в аналізах, а симптоми зловживання добре і давно відомі, що допомагає в лікуванні наркозалежних. Однак що буде, якщо препарат містить нову формулу, яка може постійно змінюватися? Людина отримує додатковий фактор небезпеки від його вживання. Не знаючи хімічного змісту наркотику, лікарі не зможуть правильно виявити його в крові, симптоми передозування не будуть адекватно розпізнані, і навіть самі наркомани можуть бути в повному невіданні про те, що вони вжили. Не знаючи, що за наркотик ви вживаєте, ви ніколи не зможете передбачити наслідки і надати допомогу в разі необхідності.

Це особливо стосується таких синтетичних наркотиків, як фенетіламіни. Хіміки-виробники цього наркотику можуть з легкістю замінити елемент формули препарату, і отримати новий, щоб уникнути юридичного покарання. Для виробників наркотику і дилерів це дуже зручно, але в той самий час неймовірно небезпечно для людей, що вживають наркотик.

Фенетіламіни безумовно є такою групою наркотиків. Це клас галюциногенів, який здійснює фізичний, психічний та емоційний вплив на людину. Їх якість як сильних стимуляторів означає, що вони збільшують частоту серцевих скорочень, дихання, підвищують кров’яний тиск, температуру тіла. В результаті вживання фенетіламінів, людина може бути зневоднена, тому необхідно пити достатню кількість води. Якщо у людини погана реакція на наркотик, або вона перевищила дозу, є велика ймовірність лихоманки з високою температурою, судомами і збоєм роботи внутрішніх органів.

Найвідомішим наркотиком з класу фенетіламінів є екстазі, або MDMA. Він дуже популярний на дискотеках і фестивалях клубної музики, тому що надає людям відчуття штучної близькості один до одного. Галюцинації змушують їх думати, що кольори стають яскравішими, музика глибшою, а світло світлішим.

Передозування фенетіламінами може викликати:

 • високу температуру,
 • параною,
 • напади паніки,
 • смерть від поліорганної недостатності.

Різновиди фенілєтіламінів

Нові фенілетіламіни: 2C-I, 2C-B, 2С-Т, 2C-T-2, 2C-T-7, 2C-E.

Сюди ж можна віднести і новий вид Bromo-DragonFLY, який називається так завдяки формі своєї молекули, яка нагадує бабку.

Ці препарати можуть продавати у вигляді порошку, капсул, таблеток, промокального паперу, марок. Деякі наркоторговці продають нові фенетіламіни під виглядом екстазі. Дія цих наркотиків настає повільно, змушуючи людину вживати ще більше, що, в кінцевому рахунку, може привести до передозування. Дія речовини триває 8-12 годин.

Ці препарати можуть продаватися як “науково-дослідні хімічні речовини, що не призначені для споживання людиною.” Деякі з цих препаратів будуть продаватися під назвою комбінацій чисел і букв, а деякі будуть помічені брендовими назвами. Наприклад, 2С-Т-7 можуть мати назви: Т-сім, Щаслива Сімка, Сьоме небо або Tripstacy.

Побічні ефекти вживання фенетіламінів:

Ефекти можуть варіюватися в залежності від складу препарату, але зазвичай включають в себе:

 • 2C-I – судоми, сплутаність свідомості, ниркова недостатність, смертельно високий кров’яний тиск
 • 2B-B – сплутаність свідомості, серцево-судинні порушення, зневоднення
 • 2С-Т – напади паніки, пригнічення центральної нервової системи, блювота, марення, втрата пам’яті
 • 2C-T-2 – параноя, напади паніки, м’язова ригідність, блювота, неспокій
 • 2С-Т-7 – блювота, головні болі, сплутаність свідомості, марення, високий кров’яний тиск, м’язові спазми

Одним з найбільш небезпечних наслідків цього виду наркотиків є м’язова ригідність. Вона дійсно може стати фатальною для життя. М’язи стають настільки жорсткими, що втрачають здатність розслаблятися. Коли це відбувається, температура людини може високо піднятися, що призведе до судом та коми. Негайне й агресивне медичне втручання – єдиний спосіб врятувати життя людини, що вживала цей вид наркотику.

Ці наркотики важко зарахувати до списку заборонених речовин, тому що їх хімічний склад далекий від стабільності. Доповіді про загибель людей в результаті вживання нової похідної 2C- 1 з’являються щороку. Цей новий препарат згадується як 25b-NBOMe.

Олександр Шульгін

Фенетіламіни є дітищем Олександра Шульгина, хіміка-дослідника з Каліфорнії, який розробив ефективні методи синтезу (особливо для МДМА/екстазі) речовини, і документально зафіксував його дію, випробувавши її на собі та своїх друзях. Йому приписують популяризацію використання цих препаратів і багатьох інших, у тому числі мескаліну. Публікації Шульгина містять докладні хімічні описи цих препаратів та їх дії на людину.

Доктор Шульгін провів більшу частину свого життя, синтезуючи мескалін, і створюючи нові похідні шляхом зміни фенетіламіну та амфетаміну. DOM став його проблемним дітищем, тому що це інтенсивний психоделічний амфетамін, дія якого триває більше 20 годин при дозі менше 5 мг. У 60-х роках у США таблетки DOM продавалися по 20 або 10 мг, що заподіяло багато госпіталізацій і погану репутацію речовини. Зрештою Шульгін зміг прибрати з формули вуглець і створити версії фенетіламіну з 2-ма атомами вуглецю 2C-B, 2C-I, а потім і інші “2C- *” з’єднання. У той час як дія сполук DO * тривала близько 15-30 годин, і була дуже сильною, дія їх аналогів 2С була більше схожа на дію мескаліну. 2C-B, 2C-I, 2C-T-2, і 2C-T-7 виглядають як липкі білі волокнисті кристали в желатиновій капсулі. Зрідка ними фальсифікують екстазі.

Варто зауважити, що 2С-Т-7 підозрюється у двох випадках смерті в США в 2000 році, його також часто плутають з 2С-В. Деякі фенетіламіни не внесені до списків контрольованих або заборонених речовин, проте варто пам’ятати, що це не захищає людину від кримінального покарання при зберіганні або виробництві речовини.

Ефект, тріп, толерантність

Хоча кожен фенетіламін має свої власні особливості, на деякі моменти все ж краще звернути увагу, якщо говорити про ці речовини в цілому.

 • З’єднання NBOME як 2C-I-NBOME активні при вельми низьких дозах, таких низьких, що часто їх поширюють замість ЛСД, що робить речовину небезпечною і часто викликає передозування.
 • Збільшення маленьких доз збільшує потужність речовини, її побічні ефекти, а також токсичність. Навіть найменше збільшення дози може подвоїти негативні наслідки.
 • Ні в якому разі не можна вдихати з’єднання 2С. Смертельні випадки були зареєстровані, коли люди вдихали 2С-Т-7 або 2С-В.
 • У той час як більшість 2С схожі один на одного, вони все-таки мають відмінності, і не всі діють однаково на людину.
 • Фенетіламіни викликають містичні переживання, що змінюють життя. Комфортна і безпечна обстановка навколо людини, яка вирішила вжити цей наркотик, повинна бути обов’язкова для уникнення нещасних випадків.
 • Початок дії фенетіламіну може бути дуже різним. На порожній шлунок, вживаний у вигляді порошку, або розчинений у рідині, наркотик може подіяти дуже швидко (15-45 хвилин). У капсулі або таблетці, або на ситий шлунок, дія може наступати повільно, до 3 годин.
 • Ні в якому разі не можна приймати більше, якщо наркотик не подіяв! Він все ще може подіяти через кілька годин. Уявіть небезпеку, якій себе піддає людина, що прийняла повторну дозу.
 • 2С-В діє швидко, близько 5-6 годин, однак інші 2С не дадуть вам спати всю ніч.
 • З’єднання 2С можуть бути небезпечними в поєднанні з інгібіторами (сирійська рута / гармала) або антидепресантами.

Необхідно пам’ятати, що всі ці сполуки ще дуже мало вивчені, тому є небезпечними. Фенетіламін тріп може виявитися дуже важким і непередбачуваним. Якщо людині стає погано, швидкого лікування або антидоту не існує.