Дівчата-підлітки та наркоманія

Чому дівчата в підлітковому віці більш схильні до зловживання?

Чому дівчата в підлітковому віці більш схильні до зловживання? Тому що дівчата більше схильні до самолікування.

Якщо ви батьки дівчинки-підлітка, навряд чи у вас виникають думки про ймовірність того, що ваша донька може стати наркоманом. Подібна думка не виникає від того, що хлопчики більше схильні до проблемної поведінки, ніж дівчата. Однак насправді дівчатка-підлітки мають особливу вразливість до розвитку проблем з вживанням алкоголю і наркотиків, тому що вони особливо сприйнятливі до тиску однолітків, і швидше за все мають супутні психічні розлади у випадку розвитку залежності.

Дівчата знаходять «переваги» вживання

Дівчата в підлітковому віці частіше, ніж хлопці, знаходять потенційні переваги від вживання наркотиків та алкоголю. Вони вважають, що наркотики допомагають їм впоратися з особистими проблемами, наприклад:

 

  • Вживання наркотиків допомагає впоратися з домашніми проблемами;
  • Вживання наркотиків допомагає забути про проблеми особисті;
  • Більшість дівчаток починають пробувати алкоголь в підлітковому віці;
  • Зростає кількість дівчат, які вживають марихуану.

 

Лякаючою є зміна ставлення дівчат до заборонених наркотиків. Дослідження організації PATS виявили, що лише 77% дівчат вважають екстазі наркотиком, що викликає звикання, і тільки 33% дівчат заявили, що вони «не хочуть мати ніяких справ з наркотиками».

Дівчатка-підлітки часто п’ють в компанії

Дослідження показують, що підлітки, у яких друзі вживають алкоголь, незабаром самі починають вживати. Особливо це стосується дівчат.

Наявність супутніх психологічних розладів

Дівчата у віці від 12 до 17 років, що звертаються за допомогою в лікуванні наркоманії, часто мають супутні розлади, алкогольну залежність або токсикоманію.

За даними досліджень організації SAMHSA відомо наступне:

 

  • 23% дівчат мали супутні розлади, в порівнянні з 18% хлопчиків того ж віку.
  • Марихуана – основний наркотик, який вживають підлітки віком від 12 до 17 років (72% хлопців та 51% дівчат).
  • Алкоголем зловживають 23% дівчат та 16% хлопців у віці від 12 до 17 років.
  • Кокаїн, опіати та інші препарати стали причиною госпіталізації 14% дівчаток і 8% хлопчиків.
  • Дівчата частіше, ніж хлопці, зловживають алкоголем у віці до 16 років.
  • Хлопці частіше, ніж дівчата, відмовляються від зловживання завдяки системі кримінального правосуддя.
 

Що можуть зробити батьки?

Щоб спробувати вберегти своїх дітей, особливо дівчаток, від зловживання психоактивними речовинами, дослідники пропонують звернути пильну увагу на настрій доньок, щоб не упустити проблеми з їх психічним здоров’ям, вчасно звернути на них свою турботу, щоб попередити стрес, і не шукати в наслідку ознаки вживання наркотиків. Якщо батьки підозрюють, що їх підлітки експериментують з наркотиками, вони повинні вжити негайних заходів, тому що вплив наркотиків на організм підлітків може бути вельми непередбачуваним.

Батьки також повинні знати друзів своєї дитини, і те, як вони проводять свій вільний час разом. Батькам необхідно знати, що дівчата підлітки більше схильні до вживання алкоголю і наркотиків, щоб підвищити свою впевненість у безпеці, знизити напруженість і впоратися з проблемами дитини більш здоровим шляхом.