Діти, взаємини та наркотики

Підліткові стосунки впливають на вживання наркотиків

Як підліткові стосунки впливають на вживання наркотиків та алкоголю.

Одним з найбільших побоювань батьків, діти яких досягли підліткового віку, є неправильна компанія, яка буде негативно впливати та підштовхувати на небезпечні експерименти з алкоголем і наркотиками. Не дивлячись на те, що деякі батьки впадають в необгрунтовану паніку, все ж таки в їх хвилюванні є частка необхідності, тому що підліткові взаємини стають основною причиною початку вживання наркотиків. Отже, за якими відносинами все ж варто поспостерігати батькам?

 

  • Дружба між статями

Одним з найбільш ризикованих видів відносин з точки зору прогнозування вживання психотропних речовин підлітком є висока частка друзів протилежної статі. Для хлопчиків і дівчаток, які мають більше друзів протилежної статі в ранньому підлітковому віці зростає ризик початку вживання алкоголю в пізньому підлітковому віці, і у дівчаток (але не у хлопчиків) зростає ризик вживання наркотиків.

 

  • Дружба між дівчатами та старшими хлопцями

Потенційно небезпечним типом відносин є дружба між дівчатками і старшими хлопцями. Крім прогнозованого вживання алкоголю та наркотиків, можна припустити високу вірогідність безладних статевих контактів.

Подібні відносини негативно впливають на дівчаток, бо старші хлопці вводять їх в оману, надаючи їм ранній доступ до алкоголю та наркотиків. Вживання наркотиків і алкоголю дівчатками-підлітками посилюється антисоціальною поведінкою та ранньою фізичною зрілістю. Звідси легко зробити висновок, чому старші хлопці навмисно користуються слабкістю і вразливістю молодших дівчаток.

 

Зазвичай суспільство засуджує молодих людей і чоловіків, які вступають у відносини з дівчатками-підлітками, маючи на увазі той факт, що вони не в змозі привернути увагу дівчини або жінки свого віку, маніпулюючи молодшими і більш наївними дівчатами, щоб отримати партнера.

Громадська думка часто стримує подібні прагнення чоловічої статі, проте завжди є дівчата, які самі прагнуть таких відносин. Вони вважають, що наявність старшого друга зробить їх більш зрілими та підніме в очах однолітків. Вживання алкоголю та наркотиків робить свій внесок у цю псевдо-дорослу особистість. Ризикована поведінка і те, які наркотики вживають підлітки, відсутність досвіду й обізнаності збільшують уразливість.

 

  • Відносини між батьками та дітьми

Відносини між батьками та дітьми-підлітками також впливають на вживання речовин, що посилюється швидкістю фізичного дорослішання дитини. І хлопчики, і дівчатка, які дозрівають в звичайні терміни, частіше вживають алкоголь і курять сигарети в старшому підлітковому віці, якщо вони отримували недостатньо уваги від батьків в період дорослішання. Висновок очевидний: якщо батьки приділятимуть своїй дитині більше уваги на початку підліткового дозрівання, а також приділяти увагу спілкуванню з іншими батьками підлітків, тоді ймовірність того, що їх дитина буде пити і курити значно знижується.

Діти, що розвиваються рано, мають високий ризик надмірного вживання алкоголю в разі, якщо їх відносини з батьками є незадовільними. Замість того, щоб тільки й думати про те, як перевірити підлітка на наркотики, батькам варто замислитися про те, яким чином краще налагодити стосунки