Дихання диявола

Дихання диявола: скополамін назвали найстрашнішим наркотиком у світі

Наркотик скополамін також відомий як “дихання диявола” або “бурунданга”. У 2011 році, ще зовсім недавно у документальному фільмі, Vice назвав цей наркотик “найстрашнішим у світі”.

І на це є вагомі причини. Справа у тому, що скополамін є потужною зброєю колумбійських злочинців. Препарат перетворює людей на зомбі: вони втрачають пам’ять і волю.

“Люди йдуть на вечірку, а потім прокидаються через два або три доби на лавці у парку – сказала Марія Фернанда Вілота, медсестра в університетській лікарні Сан-Хосе в місті Богота, – вони надходять до лікарні без своїх речей або грошей”.

Препарат без запаху і смаку дуже часто додають в напої відвідувачів барів. Торік, колумбійська поліція повідомила про 1200 випадків про людей, які стали жертвами злочинців, що використовують скополамін та інші так звані “зомбі” наркотики. Жертвами ставали як політичні співробітники посольства США, так і звичайні колумбійці.

Скополамін добувають з насіння дерев, які ростуть на вулицях міста Богота. Препарат використовують і в медицині, для лікування хвороби Паркінсона та ін. Але ця речовина більш відома своєю темною стороною.

 

“Скополамін блокує нейромедіатори, що доставляють інформацію до частини мозку, яка зберігає короткочасну пам’ять – сказав доктор Каміло Урібре, що очолює відділ токсикології в університетській лікарні Сан-Хосе і провідний експерт по препарату – Іншими словами, те, що відбувається з людьми під дією скополаміна просто не записується человеческім мозком. В той же час, наркотик робить людей більш відкритими до різного видам пропозицій “.

Йозеф Менгеле використовував скополамін в якості свого роду сироватки правди при допитах. ЦРУ вводили дози препарату в ході спірних поведінкових експерементах в 1960-х роках. З 1970-х років, колумбійські злочинці використовували наркотик для гвалтування жінок, грабежів квартир і будинків, і навіть для викрадення дітей.

Торік, викрадачі застосували препарат на батьках 7-річної дівчинки і забрали дитину. Вона була врятована через два місяці. Але оскільки жертви практично нічого не пам’ятають, то найчастіше вони не можуть надати поліції опис своїх викрадачів.

 

Існує широко поширена думка, що багато жертв не повідомляє про ці злочини, оскільки багато хто відчуває почуття сорому через те, що не можуть пригадати що сталося.

Аугусто Перес член організації Нуевос Румбос, який зосереджений на проблемі наркоманії в місті Богота каже, що дуже часто винуватцями виступають жінки.

В одному сумно відомому випадку брали участь три молодих жінки, які полювали на чоловіків у місті. Вони намазували препарат на груди і заманювали своїх жертв.

“Людина втрачає силу волі, чоловіки охоче віддавали всі свої гроші і спустошували свої банківські рахунки”, – повідомляє агентсво Reuters. Перебуваючи під дією наркотику, жертви були переконані здійснювати злочини.

“Я можу дати вам пістолет і сказати вам” Іди і убий когось “, і ви підете і зробите це” – сказав Урібе.

Недоліком скополамина, з точки зору поганих хлопців, є те, що жертви можуть стати агресивними і напасти на своїх викрадачів.

Урібе каже, що у них був випадок у лікарні, в якій вони лікували жертву, яка була у стані сп’яніння цим наркотиком і злочинця, якого він побив.