Безсоння на ранніх стадіях лікування алкоголізму

Безсоння на ранніх стадіях лікування алкоголізму

Безсоння на ранніх стадіях лікування алкоголізму: як краще порахувати баранчиків!

Для людей, які знаходяться на ранній стадії реабілітації залежності, простий міцний сон вночі часто стає недосяжною мрією. Безсоння і порушення сну можуть призвести до втоми і виснаженості протягом дня. А для людей, які борються за підтримку власної тверезості, такі симптоми можуть стати руйнівними. Більшість пацієнтів нашого центру часто виявляють, що після підтримки тверезості протягом декількох тижнів, проблема безсоння проходить, і вони знову можуть насолоджуватися міцним здоровим нічним сном. Тим не менш, таке повернення до нормального життя може зайняти досить довгий період часу. Ось кілька причин, чому так відбувається:

Причини безсоння під час лікування залежності

  • Симптоми абстиненції можуть довго спричиняти дискомфорт.
  • Якщо людина багато зловживає седативними наркотиками, тілу буде складно заново навчитися самостійно засинати.
  • Перехід від постійного зловживання речовинами до тверезості може бути дуже напруженим, людину будуть турбувати нескінченні думки.
  • Звикнути жити в новій обстановці складно, постійне занепокоєння може переривати сон.
  • Примусова зміна режиму сну вимагає часу і звички.

Без сумніву, постійна нестача сну стає обтяжливою обставиною. Безсоння також може бути небезпечним, тому що зрив і вживання алкоголю/наркотику може здатися єдиним способом полегшити свою долю, особливо для тих, хто страждає безсонням протягом тривалого часу. Однак, зрив не може бути єдиним способом. Навіть навпаки, це той метод, до якого ні в якому разі не можна вдаватися. Існує багато інших способів досягнення якісного сну вночі, не ризикуючи своїм життям і всім тим, над чим людина невпинно працювала, тобто результатами лікування. Нижче наведено кілька порад, які можуть бути корисні, якщо ви стикаєтеся зі зростаючою проблемою відсутності сну вночі.

Навчіться засипати якісно

  • Уникайте напоїв з кофеїном. Особливо вночі перед тим, як лягти спати. У сучасному світі любов до кави та енергетичних напоїв здається вже вродженою. Починаючи з полудня, кофеїн необхідно повністю прибрати з денного раціону, якщо ви дійсно хочете добре спати.
  • Існують певні трави, які можна заварювати у вечірній час. Вони допоможуть заспокоїтися перед сном. Спробуйте чаї з вмістом ромашки або звіробою. Також можна залишити в спальні подушечки набиті сушеним хмелем, лавандою або мелісою. Якщо це не допомагає, можна приймати мелатонін за кілька годин до відходу до сну. Просто переконайтеся, що все, що ви приймаєте – на рослинній основі, і ніколи не перевищуйте передбачуване дозування.
  • Почитайте книгу перед сном. Спроба заснути під тихий шум телевізора – це погана ідея. Знайдіть товстий роман, який буде вам цікавий, і читайте його в ліжку до тих пір, поки ваші повіки не стануть важкими.
  • Займайтеся спортом протягом дня. Якщо весь день ви проводите сидячи за робочим столом, спробуйте знайти час для піших прогулянок, або недовгої пробіжки. Відвідуйте спортивні заняття хоч іноді, щоб випустити енергію, яка накопичилася за день.

Зрештою, важливо розуміти, що ваше безсоння це лише тимчасова незручність. Це щабель, який вам необхідно переступити, щоб опинитися на вершині. Будьте терплячі і постарайтеся виробити новий розклад сну. Солодких вам снів!