3 незвичайних способи залишатися тверезим

3 незвичайних способи залишатися тверезим

Якщо ви знаходитесь в процесі лікування наркоманії або алкоголізму, безсумнівно, вам відомо наскільки складним завданням виявляється збереження тверезості. Вам необхідно пройти масу ступенів для досягнення своєї мети. Відвідування зустрічей анонімних алкоголіків, групових та індивідуальних психотерапевтичних занять, проходження 12 кроків (якщо ви перебуваєте в програмі 12 кроків), спілкування з людьми, які перемогли свою залежність, пошук здорової життєвої активності – все це кроки до тверезого життя. І все це, само собою зрозуміле, невід’ємні елементи лікування. Проте мало хто знає, що існують і такі позитивні заходи, які здатні просунути ваше одужання ще далі, а також підтримувати ваше емоційне та духовне здоров’я.

Незвичайні поради для підтримки тверезості

  • Біг

Науково доведено, якщо пробігати хоча б 5 км на тиждень, це знижує ризик зриву лікування. Біг не тільки виробляє серотонін природним шляхом, його також використовують видужуючі наркомани і алкоголіки, як спосіб виміряти свій прогрес. Адже через місяць після здобуття тверезості, людина може пробігти максимум 5 хвилин без зупинки, а через пів року, біг на дистанцію в 5 км і більше не викличе навіть втоми.

  • Один лист подяки на місяць

Можна починати прямо сьогодні – вирушайте в магазин за канцтоварами. А краще навіть використовувати власні сили і уяву, щоб створити лист і конверти самостійно. Більше того, стопка паперу і конвертів на видному місці буде стимулювати вас на написання подяки. Напишіть листа своєму начальству, колезі, другові, члену сім’ї, або просто сусідові, в якому ви зможете висловити свою подяку за будь-яку, навіть саму незначну дрібницю, чи то премія, або пісня, що голосно грає у сусідів знизу, яка вам дуже сподобалася. Вираження подяки є важливим аспектом підтримки тверезості, а матеріальний її вираз (лист) робить її наочною.

  • Діти та домашні тварини

Є щось неймовірно терапевтичне та оздоровче в часі, проведеному з дітьми або тваринами. Вам необов’язково заводити власних дітей або цуценят, тому що ви знаходитесь на ранній стадії одужання, і зайвий стрес і турбота можуть викликати нав’язливе бажання. Однак якщо ви приділите час тваринам з притулків, постараєтеся допомогти їм знайти будинок, або просто будете приходити, щоб пограти з ними, а також, якщо у вас є можливість посидіти з дитиною родичів або друзів, намагайтеся не упускати такої благодійної можливості. Ви не тільки будете отримувати від цього задоволення, але також приміряти на себе забуту роль відповідального члена суспільства знову.

Якщо ви приділите увагу цим трьом пунктам, ваше одужання не змусить себе чекати, більше того, ви зможете відкрити для себе новий сенс життя.