10 причин, через які люди зловживають алкоголем

10 причин, через які люди зловживають алкоголем

Вживання алкоголю стало дуже поширеним заняттям серед підлітків і дорослих людей. Алкоголь споживається на регулярній основі, деякі просто пристрастилися до нього, а інші вже стали залежні. Незважаючи на весь негативний вплив, що алкоголь має на організм людини, багато хто все одно віддає перевагу алкогольним напоям перед безалкогольними. Різні люди вживають алкоголь з різних причин, проте всі вони насолоджуються тим ефектом, який він надає. Причини можуть варіюватися від серйозних до абсолютно абсурдних.

Отже, 10 різних причин, чому люди у всьому світі вживають алкоголь щодня.

 

  • 10. Доступність

Це найпростіша причина. Люди п’ють, тому що алкогольні напої доступні. У більшості сімей вживання алкоголю є буденністю. Таким чином, алкоголь може бути доступний і підліткам. У сучасному світі, алкоголь доступний практично в будь-якому місці. Деякі навіть розглядають алкоголь як напій, що вгамовує спрагу! Але ви повинні пам’ятати, що вода дешевше і краще втамовує спрагу, а алкоголь зневоднює і п’янить ваш організм!

 

  • 9. Бажання відчути себе дорослим

Ця тенденція має місце серед підлітків, що не досягли повноліття. Вони просто хочуть відчувати себе дорослими, а ті, хто досяг повноліття, п’ють, щоб бути як дорослі, хоча в цьому немає ніякого сенсу, адже дорослість полягає в психологічній зрілості людини і її відношенні до життя.

 

  • 8. Соціальні та релігійні звичаї

Існують соціальні та релігійні звичаї, де алкоголь є обов’язковим. Вважається, що він корисний завдяки своїм лікувальним властивостям (антисептичній та знеболюючій). Його вживають під час різних заходів, таких як весілля, народження дитини тощо. Або під час релігійних ритуалів. У деяких релігіях з алкоголем люди отримують Боже благословення. Він також є частиною звичайного застілля. Для людини, яка слідує таким звичаям чи знаходиться в колі такої сім’ї, вживання алкоголю в таких обставинах стає нормальним і прийнятним.

 

  • 7. Бажання протестувати

Деякі люди вживають алкоголь, щоб висловити протест. Вони хочуть кинути виклик правилам і показати, що вони відрізняються від всіх інших. Подібне часто можна побачити серед молоді, особливо підлітків, які перебувають на стадії дорослішання. Мова більше йде про визначення свого місця в суспільстві, про бажання бути поміченим (самим горезвісним чином). Їм здається, що простіше зробити щось надзвичайне. На жаль, така поведінка серед молоді стала звичайною в наші дні, це відбувається майже скрізь і, хоча давно вже не «крута», проте продовжує залишатися в тренді.

 

  • 6. Бажання полегшити біль

Однією з найпоширеніших причин вживання алкоголю є бажання людей «полегшити біль». Ті люди, що займаються самолікуванням і використовують лікарські засоби та алкоголь, заявляючи про те, що це допомагає їм впоратись з болем, насправді залежні. Однак насправді подібна думка – глибока помилка. Алкоголь не звільняє людину від фізичного болю. Насправді він просто змушує людину так «відчувати». Алкоголь впливає на настрій людини, психічний стан, а не на сам біль. Поєднання алкоголю і ліків може призвести до коми і навіть смерті!

 

  • 5. Бажання уникнути туги і самотності

Після невдалих відносин, перше, що робить людина – це потрапляє в бар! Алкоголь допомагає забути погані відносини – це добре відома «традиція» серед людей всіх вікових груп. Забути печаль і позбутися від самотності. Алкоголь змушує людину відчувати себе добре тільки під час сп’яніння, але наступного дня повернення до реальності незворотнє. Це одна з причин розвитку залежності до алкоголю. З часом стан лише погіршиться.

 
  • 4. Бажання експериментувати

Яке це, коли хтось п’є алкоголь? Що відбувається з розумом, тілом і душею? Щоб дізнатися, треба спробувати – поекспериментувати і випробувати це. Це дуже «фундаментальне» пояснення пропонує непитущий для того, щоб почати пити і стати п’яницею.

 

  • 3. Вечірки та свята

Люди, що вживають алкоголь вважають святкування вечірки або прощальний вечір нудним, якщо там не буде випивки. «Офіційне» свято починається з бризок шампанського. А в підсумку майже завжди закінчується банальною бійкою.

 

  • 2. Ейфорія

Протягом перших декількох хвилин, скажімо, через 10-15 хвилин після вживання алкоголю, люди зазвичай відчувають ейфорію. Ейфорія збільшує відчуття задоволення, захоплення і вищого щастя. Це швидше за все психологічний ефект алкоголю. Люди схильні вживати алкоголь часто, щоб відчувати стан захоплення та задоволення.

 

  • 1. Тиск з боку однолітків

Де б ви не були, щоб ви не робили, зазвичай вами керує бажання вписатися в те суспільство, в якому ви перебуваєте. Тиск з боку однолітків – одна з найсильніших причин, з яких люди починають вживати алкоголь. Страх ізоляції і відчуження від компанії, підштовхування до вчинків без бажання – не що інше як тиск. Особливо чутливі до цього підлітки, це змушує їх вживати, і в підсумку розвинути залежність.