10 причин, через які люди починають вживати наркотики

10 основних причин, через які люди починають вживати наркотики

Наркотики є скрізь. Незалежно від форми і способу вживання наркотику, людина завдає шкоди своєму тілу, душі і розуму. І найстрашніше в цій ситуації – люди не можуть позбутися своєї залежності, навіть якщо вони прекрасно знають про шкоду, якої завдають їм психоактивні речовини. Однак саме через незнання вони потрапляють у пастку наркоманії. Існує думка, що люди починають вживати наркотики після пережитого горя чи якогось іншого інциденту. Це не завжди так. Є цілий ряд інших причин, через які люди, особливо молодь, стають наркоманами.

 

  • 10. Бажання піти від проблем

Це одна з причин, через яку люди вдаються до таких засобів, як наркотик. Будь то горе, чи зрада, або втрата роботи, сім’ї, багато хто схиляється до вживання. Часто легше вибрати простіший спосіб боротьби зі своїм болем. І короткочасне полегшення дійсно наступає, проте це початок кінця. Полегшення й інтоксикація, зрештою, переходять на інший рівень. Через певний період нешкідливе споживання в невеликих кількостях призводить до болісної залежності.

 

  • 9. Бажання здаватися дорослим

Такі думки з’являються в головах багатьох підлітків, ймовірно через їх незрілість або відсутність суспільної свідомості. Бажання вирости схожими на своїх батьків, братів чи сестер властиво всім молодим людям. Для дитячої психології властиво вважати, що дорослим дозволено все. Часто дорослі забороняють дітям робити що-небудь, через що діти і підлітки відчувають роздратування. У деяких підлітків це роздратування посилюється до такого ступеня, що вони починають думати про наркотики. Якщо вони будуть приймати наркотики, вони відразу стануть дорослішими і зможуть чинити, як захочуть. На жаль, ця думка дуже швидко перетворюється на наркоманію і псує золоті роки життя.

 
  • 8. Бажання бунтувати

Бунтувати проти норм суспільства закладено в нас природою. Багато людей переживають труднощі у відносинах з батьками, деякі – в любовній сфері, інші – на роботі, в сім’ї, а результат – не що інше, як наркоманія. Коли емоції доходять до кипіння, прокидається гнів, і кращий спосіб бунтувати – вжити наркотики. Подібні бажання необхідно рубати на корені. Людям необхідно зрозуміти, що наркотики – не спосіб бунтувати. Існує багато інших, здоровіших й ефективніших способів боротьби зі стресом.

 

  • 7. Бажання вписатися

У такому випадку це всього лише результат комплексу неповноцінності і страх самотності. Всі ми проходимо через різні фази життя: школу, університет, роботу. Необхідно знайти людей, з якими ви будете на одній «хвилі», у вас будуть схожі інтереси і мислення. Звичайно ж, кожен з нас в таємниці мріяв опинитися в компанії «крутих», які є в кожному середовищі, проте деякі вживають крайні заходи для виконання цього завдання. З бажанням вписатися в подібну компанію, вони починають вживати наркотики. Вони думають, що наркотики зроблять їх «крутішими», і їх легко приймуть нові друзі цієї «крутої» компанії. Не знаючи про побічні ефекти, вони потрапляють все глибше і глибше в пастку, і, в кінцевому результаті, в порожнечу.

 

  • 6. Бажання експериментувати

Життя занадто коротке, щоб про щось шкодувати. Складно повною мірою дослідити цей величезний світ за такий короткий відрізок часу. Всі ми хочемо спробувати різні речі, відвідати різні місця і продовжувати дивуватися життю. Для тих, хто ніколи не пробував наркотики – це ціла незвідана реальність, про яку вони тільки чули або читали, або бачили в фільмах. Те, як наркоманія зображується в літературі та медіа, змушує деяких людей спробувати наркотик хоча б раз. У їхніх головах осідає дурна думка про те, що в житті треба спробувати все, або, що з першого разу нічого не буде. Але одного разу пізнавши «кайф», вони стають рабами наркотику. Їх життя вже зіпсоване.

 

  • 5. Бажання наслідувати кумирів-наркоманів

Знаменитості та наркотики майже нероздільні. Вони практично йдуть нога в ногу. У зірок є не тільки фанати, але й люди, які обожнюють їх у прямому сенсі слова. Всі ми спостерігаємо за тим, як люди носять одяг тих кольорів або брендів, які рекламують кумири. Але проблема закрадається в тому випадку, якщо цей кумир – наркоман. Фанати сліпо занурюються в світ наркотиків, наче це ритуал. Одного разу зірка, ймовірно, забажає отримати допомогу в реабілітаційному центрі, щоб врятувати свою кар’єру і направити своїх шанувальників в потрібне русло, а прості люди вже принесли себе в жертву через сліпу любов до свого кумира.

 
  • 4. Жага пригод

Люди часто помиляються і викривлюють істинний дух пригод. Пригоди – це те, чого ви ніколи не робили раніше, те, через що виробляється адреналін. Але, на жаль, люди зарахували наркотики до вищезгаданого списку. Наркотики, «кайф», танці, божевільні «тусовки» для деяких стають дуже привабливими, залишаючи справжні пригоди за спиною, як небажаних гостей.

 

  • 3. Бажання вбити нудьгу

Нудьга є однією з найпоширеніших причин, чому люди стають залежними від наркотиків. Якщо люди починають вживати наркотики, це в першу чергу трапляється тому, що їм нудно і їм треба якось вбити нудьгу. Наркотики для них стають найкращим способом розвіяти нудьгу і самотність. Вони не розуміють, що існує безліч інших способів позбутися від подібних станів.

 

  • 2. Переконаність у тому, що якщо ці ліки прописані лікарем, значить все нормально

Знову ж, відсутність обізнаності серед людей дає про себе знати. Лікарі призначають деякі препарати лише в дуже серйозних випадках, і в дуже обмеженій кількості. Однак сторонні люди приймають це як виправдання для отримання наркотику. Часто люди знаходять інформацію про подібні ліки в інтернеті або з чуток. Думка, про те, що якщо їх «рекомендують» лікарі, значить вони нешкідливі, змушує їх шукати спосіб отримати подібний наркотик.

 

  • 1. Доступність

Подібні думки розвиваються в нас з самого моменту нашого народження, чим складніше отримати щось, тим більше цього хочеться. У дитинстві це були морозиво або цукерки, які наші батьки нам не купували, як би ми не старалися і не просили. Та ж теорія працює з психоактивними речовинами, тому що їх важко дістати. І люди роблять все, щоб задовольнити своє его. На жаль, упертість руйнує їх життя.