Змішування наркотичних речовин

Змішування наркотичних речовин

У процесі тривалого, системного вживання наркотику, дуже часто наркоман посилює свій стан тим, що вживає кілька різних наркотиків (полінаркоманія), в комбінації з лікарськими препаратами, що продаються в аптеці за рецептом лікаря або ж вільно. Так полінаркомани, які віддають перевагу опію, дуже часто зловживають заспокійливими засобами або синтетичними опіатами, такими як метадон, продаваними суворо за рецептом, і чия дія поєднується з дією основного наркотичного препарату.

Однак далеко не всі речовини, що вживаються у поєднанні з іншими наркотиками, надають очікуваний ефект.

Часто такі експерименти виявляються фатальними. Таким чином снодійні засоби та алкоголь, що вживаються одночасно або з невеликою разбіжністю в часі, є каталізаторами по відношенню один до одного, що неймовірно небезпечно не тільки для здоров’я, але й для життя.

Якщо заспокійливі засоби, снодійне і алкоголь прийняти спільно, то в результаті з дуже великим ступенем ймовірності може розвинутися кома.

Також величезну небезпеку таїть у собі спільне вживання алкоголю і транквілізаторів. Дуже часто, не володіючи необхідною інформацією, наркотики або ліки розчиняють саме в алкоголі. На нервові клітини головного мозку впливають речовини двох типів: стримуючі і збуджуючі. Стримуючі речовини контролюють дію нервової системи, а збуджуючі речовини, навпаки, спонукають нервову систему до дії. Зазвичай, коли людина зважується вжити наркотичні засоби або алкоголь спільно з ліками, результат може бути непередбачуваний і, як правило, закінчується дуже сумно. Взаємодія може проходити по – різному, але найнебезпечніший фактор – придушення життєво важливих функцій, наприклад дихальної. Це цілком може статися навіть при незначних дозах. Ті, хто знайомий з можливістю такої небезпеки, намагаються змішати наркотики зі схожими «характеристиками» впливу.

Так вони домагаються сильнішого ефекту. У цьому випадку вони або приймають кілька наркотиків одночасно, або наступний приймають до того, як попередній закінчить діяти.

Проте, змішування наркотиків є найчастішою причиною передозування і смерті.