Зловживання наркотиками і підліткова наркоманія

Зловживання наркотиками і підліткова наркоманія

Батькам, дідусям \ бабусям чи будь-якій іншій людині, яка дбає про майбутнє дитини, необхідно мати інформацію про методи запобігання розвитку наркоманії у підлітка.

Важко повірити в те, що дитина може вживати наркотики. Насправді в сучасному світі неймовірно велика кількість підлітків стикається з вибором «Повинен я це робити чи ні?». Батьки повинні навчити своїх дітей тому, що єдина правильна відповідь на це питання: «Ні, я не повинен цього робити, і я не буду цього робити».

Ось деякі факти про підлітків і наркотики:

 

  • 40% підлітків кажуть, що вони хочуть спробувати наркотичні речовини в майбутньому;
  • кожен п’ятий восьмикласник вже спробував марихуану;

 

Вживання марихуани та інгалянтів може призвести до соціальних (наприклад, відставання в школі) і фізичних наслідків, таких як зниження рівня витривалості і фізичної підготовки, або пошкодження легень і головного мозку. Підлітки, які курять сигарети, швидше за все, вживають і алкоголь. А ті підлітки, які вживають всі три вищевказаних складових, можуть вживати і важкі наркотичні речовини. Дослідження показують, що підліток, який ніколи не курив марихуану, відмовляється вживати важкі наркотики.

Якщо ви підозрюєте, що ваша дитина вживає наркотики чи алкоголь, важливо діяти швидко: чим довше ваша дитина вживає наркотики, тим вище шанс його залежності.

Ретельно вибирайте програму лікування наркоманії. Існує багато різних програм, які можуть допомогти:

 

  • тверезі будинки;
  • підліткові центри реабілітації та детоксикації;
  • підліткові центри для лікування алкогольної залежності і т.д.