Міфи про лікування наркоманії

Міфи про лікування наркоманії

Міф № 1: Наркоманія – це добровільне рішення.

  • Факт: Коли людина збирається спробувати наркотик вперше, це – добровільне рішення. Однак, через деякий час, відбуваються зміни в організмі, і людина переходить від добровільного вживання наркотиків до компульсивного потягу. Чому? Тому що подальше вживання протягом довгого часу призводить до змін у мозку, через які виникає звикання.

Міф № 2: Наркоманія – це недолік характеру.

  • Факт: Наркотична залежність – це хвороба мозку. Різні види наркотиків впливають на мозок по-різному. Однак, незалежно від того, до якого препарату звикає людина, багато з них надають схожі ефекти: відбуваються зміни в молекулах і клітинах мозку (зміна настрою, зміни в процесах пам’яті, ходьбі і навіть умінні говорити). Ці зміни впливають на всі аспекти поведінки людини. Наркотики стають найпотужнішим чинником мотивації в житті наркомана. Він або вона зроблять все, аби знайти наркотик.

Міф № 3: Лікування наркоманії – це разовий процес.

  • Факт: Як і багато інших хвороб, наркоманія є хронічним розладом. Більшості наркозалежних людей потрібно довгострокове лікування і повторні процедури (підшивка сироватки або кодування).

Міф № 4: Люди не потребують лікування. Вони можуть припинити вживати наркотики, якщо вони дійсно хочуть цього.

  • Факт: Дослідження показали, що тривале вживання наркотиків змінює роботу мозку людини. Доведено, що підлітки звикають до наркотиків швидше, ніж дорослі. Тому дуже важливо вчасно зупинити і вберегти вашу дитину від фізичних, психологічних і психічних наслідків.

Міф № 5: Лікування не працює.

  • Факт: Лікування може допомогти людям. Медикаментозне лікування знижує вживання наркотиків на 40-60%.

Міф № 6: Ви не можете змусити когось лікуватися.

  • Факт: Не завжди лікування буває добровільним. Люди, які проходили лікування з примусу органів порядку, виходили з клініки з хорошим результатом.

Міф № 7: Якщо ви невдало лікувалися в одного лікаря, значить інші теж не зможуть вам допомогти.

  • Факт: Не кожен лікар або програма лікування ефективні саме для вас. Багато людей проходять лікування в різних центрах лікування наркоманії, перш ніж знайдуть відповідну методику.

Міф № 8: Люди можуть успішно завершити лікування за пару тижнів.

  • Факт: Дослідження показують, що для ефективного лікування необхідно мінімум 90 днів. Однак, вихід з клініки це всього лише перший крок до тверезого життя.

Міф № 9: Люди, які продовжують вживати наркотики після лікування – безнадійні.

  • Факт: Наркоманія – це хронічне захворювання; рецидив не означає провал. Рецидив можуть викликати багато факторів: психологічний стрес на роботі чи вдома, зустріч з людьми з наркоманського минулого, навіть запахи, пов’язані з наркотиком. Відновлення – це довгий процес і часто вимагає декількох спроб лікування, перш ніж повноцінне життя буде досягнуте.