Які причини похмілля?

Які причини похмілля?

Похмілля це наслідок вживання алкоголю в занадто великій кількості або, якщо сказати іншими словами, акумулювання кількох факторів:

Сечовипускання – алкоголь є сечогінною речовиною, і через це відбувається зневоднення організму людини. Симптоми зневоднення: відчуття спраги і запаморочення.

Реакція імунної системи – може з’явитися запальний процес, який впливає на апетит, концентрацію уваги та пам’ять.

Подразнення слизової шлунка – вживання алкоголю підвищує вироблення шлункового соку – це може привести до нудоти, блювання або викликати біль у животі.

Падає рівень цукру в крові – у деяких людей, коли вони вживають алкоголь, рівень цукру в крові може впасти дуже різко, що може призвести до надмірного потовиділення, пригніченості, стомлюваності, і в деяких випадках, можуть з’явиться судоми.

Розширення кровоносних судин – алкоголь розширює кровоносні судини, і це може викликати головний біль.

Якість сну – навіть не дивлячись на те, що п’яний чоловік добре засинає (так що не розбудити), якість такого сну дуже низька. Людина прокидається сонною і втомленою, а в деяких випадках ще й п’яною.

Додаткові інгредієнти – це речовини, які виробляються в процесі бродіння і відповідають за більшу частину смаку та аромату в дистильованих напоях (віскі, джин і т.д.). Як відомо, вони і сприяють появі симптомів похмілля. Прикладами таких речовин можуть бути складні ефіри та альдегіди.

 

Як впоратися із похміллям?

За даними Національної Служби Охорони здоров’я Великобританії, “лікування” від похмілля не існує, але найкращий спосіб уникнути симптомів це не пити взагалі, або пити з розумом, тобто вживати алкоголь в рекомендованих межах.

Органи охорони здоров’я Великобританії стверджують, що не слід перевищувати норми – для чоловіків – 3-4 од. алкоголю на день, а для жінок – 2-3.

Не слід пити більше тієї кількості, яку ваш організм може витримати.

Похмілля пройде само собою, головне рясно пити рідину, і, можливо, прийняти які-небудь болезаспокійливі засоби.

Головне не “похмілятися”. Це просто міф, що прийнявши алкоголь під час похмілля, допоможе вам позбутися симптомів. Насправді, це лише продовжить ваші страждання.

 

Ось деякі поради, які допоможуть вам полегшити симптоми похмілля:

 

Пиття – пийте воду протягом дня.

Харчування – їжте продукти, які можуть підвищити рівень цукру в крові (наприклад, хліб). Продукти, які містять фруктозу, можуть посприяти більш швидкому метаболізму (швидше виведе алкоголь з організму).

Біль – деякі люди приймають болезаспокійливі засоби, такі як ацетамінофен (парацетамол). Дуже важливо знати, що вони несприятливо вплинуть на печінку і слизову шлунка (аспірин). Якщо ви не впевнені, який препарат вам підійде, то проконсультуйтеся з фармацевтом або мед.рабітником.

Відпочинок – якщо вам вдасться заснути, то ви швидше відновите свої сили. Переконайтеся, що поряд з вашим ліжком стоїть стакан із водою.