Як швидко виявити алкоголізм?

Як швидко виявити алкоголізм?

Як два звичайних питання можуть допомогти лікарям виявити пацієнтів з алкогольними проблемами.

Як часто ви випиваєте більше 6 келихів за один вечір?

Чи відбувалося щось за останній рік, про що ви б не хотіли згадувати, тому що були п’яні?

Проблеми з алкоголем часто залишаються непоміченими на первинних своїх стадіях, однак якщо задати два цих простих питання, лікарі можуть швидко визначити, у яких пацієнтів є проблеми з алкоголем, а також виявити тих, хто має алкогольну залежність в перспективі.

Відповіді пацієнтів на ці питання можуть або виключити наявність подібної проблеми, або пролити світло на потенційно надмірні і навіть небезпечні звички випивати.

Однак у другому випадку, терапевти повинні об’єднувати результати цього короткого тесту з докладними спостереженнями, щоб з’ясувати чи потребує пацієнт допомоги. Подібні дослідження повинні допомогти лікарям виявити приховані проблеми з алкоголем.

Само собою зрозуміло, що докладне дослідження і спостереження за кожним пацієнтом займає величезну кількість часу, стандартні опитувальники занадто об’ємні та забирають багато часу. Однак ці два питання допоможуть виявити пацієнтів з прихованою алкогольною залежністю, які не потрапляють в групу ризику – безробітних, молоді, осіб з проблемами психічного здоров’я.

 

Вчені з університету Лестера (Великобританія) проаналізували 17 попередніх досліджень про ефективність простих питань для виявлення проблем з алкоголем. У цілому участь взяли 5646 осіб на прийомі у терапевта.

Використовуючи статистичний аналіз, вони виявили, що анкетування цими двома питаннями допомогло правильно визначити пацієнтів з проблемною залежністю в 87,2% випадків. Вони також змогли правильно визначити пацієнтів, які не мають проблем з алкоголем у 79,8% випадків.

Далі необхідно провести докладніше анкетування пацієнтів, які опинилися в групі ризику після короткого опитувальника. Дослідники з’ясували, що поєднання короткого і довгого анкетування пацієнтів на прийомі у терапевта допомагає виявити пацієнтів з алкогольною залежністю з точністю до 90,9%.

Це означає, що всі пацієнти, що відвідують лікаря, потенційно можуть бути проанкетовані на проблеми з алкоголем в дуже короткий термін і з високим рівнем точності.

Вчені університету Лестер говорять, що їх дослідження показує наскільки полегшує роботу лікарям коротке анкетування пацієнтів. Однак слід пам’ятати, що на цьому робота не закінчується.

«На даний момент лікар-терапевт запитує про проблеми з алкоголем лише в 3% випадків консультацій. Коротке анкетування на обов’язковій основі – спроба боротися зі сформованою ситуацією.»