Доктор Василенко Віталій Іванович, психотерапевт-нарколог

Доктор Василенко Віталій Іванович, психотерапевт-нарколог

Лікар-психіатр-психотерапевт-нарколог вищої категорії доктор Василенко Віталій Іванович народився у 1949 р. 7 січня в м. Запоріжжя. 26 років тому вперше створив наркологічний центр, який, на сьогоднішній день, користується величезною популярністю в багатьох країнах (окрім України, клієнтами Центру є громадяни Росії, Білорусі, Германії, Ізраїлю та інш.).

Звернення головного лікаря Василенко В.І.

Наркотик, в перекладі з грецького означає «приводить в заціпеніння». Вперше цей термін використовується грецьким цілителем Гіппократом для опису речовин, що викликають у пацієнтів втрату чутливості, а в деяких випадках і параліч. І якщо в давні століття до наркотиків відносили певні рослини та їх похідні, то тепер це поняття набагато розширилося, включаючи і речовини синтетичного походження. Наркотики в різні часи й у ??різних народів використовувалися і використовуються не тільки в медичних цілях, але і в якості однієї зі складових релігійних і культових традицій. Так, про наркотичні властивості маку згадується ще в стародавніх міфах Греції в якості речовини, що дає забуття і знімає біль і страждання. Стародавні греки вірили, що квітка маку виросла із сліз Афродіти. Однією з рослин, присвячених богині був мак. Мак не єдина рослина, що має наркотичні властивості. У Китаї здавна використовували коноплю, а з Америки до нас прийшли гриби-галюциногени і тютюн, з Африки ібога, тощо.

Завойовницькі походи і взаємне проникнення культур призвело до розповсюдження наркотиків по всій землі. Вісімнадцяте і дев’ятнадцяте століття – час розквіту наркотичного дурману на європейському континенті, але, одночасно, багато прогресивних лікарів та громадськість почали бити тривогу, показуючи руйнівну дію наркотиків і алкоголю на організм людини. Ця битва продовжується і донині, переможців немає – переможені найчастіше молоді люди. У 1950 році в Китаї був створений антиопіумний закон, в результаті дії якого більше 80 000 тисяч чоловік було заарештовано і розстріляно за розповсюдження наркотиків. В даний час законодавство КНР є найжорсткішим у світі по відношенню до наркотиків. У 1961 році була підписана міжнародна Конвенція про нерозповсюдження наркотиків, що включає перелік речовин, що відносяться до наркотиків. Україна входить до числа країн, що підписали цю Конвенцію.

Ніхто не знає момент, коли людина зважується на цей крок: одні по дурості, копіюючи інших, інші свідомо, з малодушності, намагаючись піти від проблем і болю. Шлях наркомана має схожу етимологію, але вихід кожен буде шукати свій і не завжди цей вихід буде знайдено: деякі так і залишаться назавжди в цьому чорному тунелі. За офіційними даними в Україні на обліку в медустановах знаходяться більше 900 000 хворих на алкоголізм і наркоманію, але реальні цифри більше разів у п’ять. Наркоманія, дитячий і жіночий алкоголізм, пивний алкоголізм, реклама на телебаченні та засобах масової інформації – спрут, що забирає щодня множинні жертви, геноцид, що руйнує народи зсередини.

Центр доктора Василенко В.І. створений більше 20 років тому. За невеликий термін існування центр став відомим не тільки в Україні, але і за кордоном. Пацієнтами клініки є громадяни Росії, Білорусії, Німеччини, Греції, Ізраїлю, Америки. Причому популярність центру зробила не реклама на радіо і телебаченні, а відгуки самих пацієнтів, для яких центр став місцем, де вони вдруге народилися заново.

Психотерапевт, нарколог, гіпнотерапевт, Василенко Віталій Іванович, наркологічна клініка в Запоріжжі, Центр Василенко

Василенко В.І. – Головний лікар клініки, лікар- психіатр, психотерапевт, нарколог вищої категорії вже багато років вивчає проблеми не тільки наркозалежності, а й інших залежностей людини. Сьогодні у своїй клініці він використовує унікальну авторську методику лікування наркозалежності, що дозволяє з упевненістю сказати – наркоманія виліковна. Секрет успіху методики Василенко В.І полягає в комплексному підході до лікування: є повне розуміння проблеми в цілому, бажання пацієнта позбутися наркотичної залежності раз і назавжди і, важка кропітка праця фахівців, що працюють на результат.