Стимулятори

Стимулятори

Стимулятори – сімейство наркотиків, що покращують настрій, самопочуття, підвищують енергію і зосередженість. Сюди входять такі наркотики як кокаїн, метамфетамін, метилфенідат, нікотин і МDМА, більше відомий як екстазі.

 

  • Кокаїн буває двох видів: порошок і гідрохлоридна сіль. Крек – вид кокаїну, який можна палити.
  • Метамфетамін – потужний стимулятор, що походить від амфетаміну. Виглядає як кристалічна пудра, яка легко розчиняється у воді або алкоголі.
  • Амфетамін часто виглядає як таблетка, і часто виписується лікарями при синдромах дефіциту уваги і гіперактивності.
  • Метилфенідат (Ріталін) виписується лікарями при таких саме діагнозах.

 

Тривале вживання подібних препаратів призводить до незворотніх змін хімічної будови мозку, втрати ваги, фізичних і розумових здібностей.

Це всього лише короткий перелік препаратів, які викликають залежність і призводять до серйозних змін в організмі, погіршення здоров’я і навіть смерті. Їх кількість величезна, а наслідки небезпечні і непередбачувані. Просвіта населення в цій галузі є дуже важливим чинником у боротьбі з наркоманією.

Якими є вуличні назви стимуляторів?

Кокаїн: удар, К, Чарлі, кокс, диявольська лупа, маршовий порошок, перли, сніг, свисток, французька свобода.

Амфетамін: кістки, чорний красень, ульот, адреналін, кришталь, діксери, дієтичні пігулки, відкривачки очей, кришки, упс, гетри, пробудження, мет.

Екстазі: Адам, бутерброди, дискотечне печиво, голуби, луна, екстаз, експрес, ілюзія, віконне скло.

Як вживають стимулятори?

Ними зловживають кількома шляхами, залежно від виду наркотику:

 

  • ковтають у вигляді пігулок;

  • вдихають порошок через ніс, щоб наркотик вбрався в кров через носові капіляри;

  • вводять внутрішньовенно, використовуючи шприци та голки, щоб наркотик надходив безпосередньо в кров;

  • розігрівають кристалики і курять, або вдихають в легені.

 

Якщо наркотик вводять внутрішньовенно або курять, це викликає швидкий “прихід”, тому що він швидко надходить у кров. Якщо його вдихати або нюхати, “кайф ” приходить пізніше, але триває довше.

Кокаїновий порошок зазвичай вводять внутрішньовенно, нюхають або втирають в ясна. Вуличні дилери часто розбавляють його тальком, борошном або цукром. Іноді в нього додається анестетик або інші види наркотику.

Метамфетамін ковтається, вдихається через ніс, вводиться внутрішньовенно і куриться. “Лід” – курильна форма метамфетаміну, виглядає як великі прозорі кристали.

Яким є короткочасний вплив стимуляторів?

У короткочасній дії вони можуть викликати почуття неймовірного задоволення, підтримувати бадьорий стан і зменшувати апетит. Люди, що вживають стимулятори, стають більш балакучими, енергійними, тривожними і дратівливими. У деяких випадках підвищується температура тіла, пульс, кров’яний тиск. Відставання в навчанні та на роботі, нудота, розмитий зір, м’язові спазми і дезорієнтація також є наслідками вживання стимуляторів. Звуження кровоносних судин призводить до того , що серцю доводиться старанніше працювати, щоб качати кров по всьому тілу. Робота серця настільки ускладнюється, що природний ритм його роботи може тимчасово збитися. Цей процес називається фібриляція, і може бути дуже небезпечним, тому що припиняє циркуляцію крові по організму.

Які довгострокові наслідки дії стимуляторів?

Тривале вживання наркотиків призводить до незворотних змін у будові нейронів мозку. Це призводить до параноїдального стану, агресивності, анорексії, ускладнення розумових процесів, візуальних та аудіальних галюцинацій, марення і жахливого стоматологічного стану.

Постійне вживання стимуляторів призводить до вироблення толерантності до ейфоричного ефекту, що призводить до необхідності постійно збільшувати дозу, що в свою чергу збільшує ризик смертельного результату від передозування.

Постійне вживання метамфетаміну викликає різкі перепади настрою, психози, безладну статеву активність, параною, яка призводить до вбивств або самогубств. Така поведінка стає причиною злочинів і поширення СНІДу.

Чи можуть стимулятори бути смертельними?

Так, в рідкісних випадках, раптова смерть може бути викликана першим вживанням кокаїну. Також як і багато інших видів наркотику, стимулятори призводять до смерті від передозування.

Чи можна вилікувати залежність від стимуляторів?

Кілька видів терапії є ефективним засобом у лікуванні цієї залежності. Необхідно навчити людину інакше мислити, змінити свою поведінку і надії, навчити самостійно справлятися з життєвими стресами, без допомоги наркотиків.

За допомогою необхідно звернутися до фахівців центрів лікування від наркозалежності.