Баріатрична хірургія: як схуднути за допомогою зменшення шлунка

Що таке баріатрична хірургія, і які види її бувають

Баріатрична хірургія – галузь хірургії, в якій застосовуються операції для схуднення, однак це не ліпосакція.

Баріатрична операція – метод хірургічного втручання, при якому пацієнтові значно зменшують обсяг шлунка.

баріатрична хірургія

Для того щоб провести подібну операцію, пацієнт повинен відповідати певним критеріям:

 1. ІМТ пацієнта повинно бути не менше 40, що відповідає третьому ступеню ожиріння.
 2. Допускається операція з меншим ІМТ, якщо є небезпечні супутні захворювання, такі як:
 • Високий тиск,
 • Діабет 2 типу,
 • Високий рівень холестерину,
 • Високий рівень тригліцеридів,
 • Захворювання серця,
 • Остеоартрит,
 • Астма,
 • Апное уві сні,
 • Нетримання сечі,
 • Варикоз,
 • Ожиріння печінки,
 • Безпліддя,
 • Часті головні болі.
 1. Пацієнт повинен довести, що випробував багато інших способів схуднути без результату.

Існує кілька різновидів баріатричних операцій:

 1. Шунтування шлунка – від’єднання маленької частини шлунка. Завдяки цьому їжа надходить відразу з цього мішечка в кишечник. Завдяки такій операції людина може з’їсти тільки маленькі порції їжі, і навіть вона не вся буде засвоюватися.
 2. Бандажування шлунка – менш інвазивна процедура, нічого не відрізається, замість цього на верхню частину шлунка надягається спеціальний силіконовий бандаж. Мета такої операції – контроль порцій їжі.
 3. Поздовжня резекція шлунка – коли частина шлункового мішка відрізається таким чином, щоб залишилася лише вузька поздовжня частина шлунка. Також використовується для контролю порцій, але не характеризується поганим засвоєнням їжі, як шунтування.

Ризики і наслідки баріатричної хірургії, цікаві факти

Баріатричні операції, як і будь-які інші хірургічні втручання, завжди можуть мати ризики і різні наслідки. Що найбільше хвилює пацієнтів до того, як зважитися на такий крок?

Біль. У більшості своїх випадків ці операції проводяться шляхом лапароскопії, що дозволяє максимально зменшити площу розрізів. Тому можна сказати, що вони не болісніші за будь-які інші втручання, наприклад видалення жовчного міхура.

Ризики і наслідки баріатричної хірургії

Ризики. Окремих ризиків для баріатричних операцій немає, всі інші ризики зустрічаються при будь-якому хірургічному втручанні: кровотечі, інфекція, згустки крові, пневмонія, і зустрічаються вони в 1% випадків.

Відновлення. Багатьох хвилює період відновлення після операції. Через 2 години після операції пацієнт може ходити; через 2 дні без ускладнень можна повертатися додому.

Їжа. Мета будь-якої баріатричної операції – зробити так, щоб людина наїдалася швидше і з меншою кількістю їжі. Більш того, якщо раніше пацієнт не уявляв свого життя без смаженої картоплі і шоколаду, то після операції смаки зміняться в бік більш здорової і ситної їжі.

Спосіб життя. Не варто розраховувати на те, що операція змінить ваше життя. Вона лише інструмент, спрямований на те, щоб допомогти. Всі інші зміни залежать виключно від людини. Спорт і здорове харчування – справжня мета.

Наслідки. Часто після операції здоров’я пацієнта поліпшується, а супутні захворювання поступово проходять. За перший рік в середньому йде від 45 до 50% зайвої ваги, більш високі результати будуть у тих, хто відповідально взявся за своє здоров’я.