Смерть як іспит

Смерть як іспит

Вже багато років в Центр лікування наркоманії доктора Василенко В.І. приїжджають з усього світу: країни СНД, Німеччина, Греція, Америка, Ізраїль – далеко не весь перелік обширної географії колишніх пацієнтів клініки.

Центр доктора Василенко В.І. – Це не спец установа. Тут немає грат, замків, тюремного розпорядку. Тут до тебе не ставляться, як до нікому не потрібного покидька – привітний персонал, доброзичлива атмосфера, світлі комфортні палати, гарне харчування. Сюди їдуть з усіх кінців світу лікувати душу. Багато хто називає сеанси Суперстрес-шокової терапії – вигнанням диявола і називають це дивом: «Коли мені говорять, що я зробив диво – я завжди поправляю: диво – це сама людина. Я лише допомагаю йому повірити в себе, зненавидіти погане і пробудити в собі хороше» (Василенко В.І.)

За словами самого доктора Василенко, він мріє, щоб у світі не залишилося жодного наркомана, і він залишився б без роботи. Але поки цього немає, його ім’я передається від одного пацієнта до іншого за «ланцюжком» доктора Василенко і той, хто реально хоче вилікуватися рано чи пізно стає ланкою цього диво-ланцюжка.

«Аргументи і факти в Україні» № 18, 2003 р.