Що я можу зробити для своїх батьків, які зловживають наркотиками або алкоголем?

Що я можу зробити для своїх батьків, які зловживають наркотиками або алкоголем?

Одним з найпоширеніших питань є: «Що мені робити, якщо мої батьки – наркомани або алкоголіки?» Іноді діти бояться того, що їх можуть забрати в дитячий будинок, найчастіше вони страждають від зміни настрою своїх батьків і насильства в сім’ї.

Якщо ваші батьки б’ють вас, перебуваючи під впливом алкоголю або наркотиків, обов’язково зверніться за допомогою. Цілком можливо, що сторонні люди вже помітили, що ви страждаєте від завданих травм.

Ставтеся до цього як до хвороби. Коли ваші батьки хворіли на грип, ви викликали лікаря. Те ж саме стосується лікування наркоманії, хоча це завдання і складніше.

Перше, що вам необхідно зробити, це сісти і поговорити. Виберіть час, коли тато \ мама знаходяться в тверезому стані. Будьте спокійні, але наполегливі. Якщо ваші батьки відмовляються говорити, все одно пробуйте знову й знову.

Причини алкоголізму і наркоманії різняться, але ніхто раптом не приходить до думки, що «сьогодні я збираюся стати наркоманом». Будьте готові почути досить довгу історію, коли ваші батько чи матір зважаться на розмову.

Дуже важливо просто задавати питання. Суть розмови полягає в тому, щоб допомогти вашим батькам прийти до висновку, що він\вона потребують допомоги.

Задайте їм наступні питання:

 

  • Коли ти вперше почав вживати наркотики (алкоголь)?
  • Скільки разів ти вживаєш на день?
  • Де ти береш наркотики (алкоголь)?
  • Як ти себе почуваєш, коли перебуваєш під дією наркотику (алкоголю)?
  • Чи хотів би ти ніколи не вживати наркотики (алкоголь)?

 

Питання такого типу допоможуть вам налагодити діалог з батьками. Очевидно, що це неповний список питань, але для початку підійде.

Якщо є така можливість, поговоріть з мамою. Запитайте чому вона мириться з тим, що відбувається у вас в сім’ї. Дуже часто батьки думають, що ви не розумієте всієї ситуації.

Оточуючі вас люди також помічають більше, ніж ви думаєте. Першим ділом ви можете розповісти і пояснити ситуацію тому, кому довіряєте. Порадьтеся з цією людиною про те, як вам діяти далі. Вона може дати вам добру пораду або підкаже ту людину, яка може вам допомогти.