Алкоголізм – 9 факторів ризику.

Алкоголізм – 9 факторів ризику.

Алкоголіки бувають всіх видів і форм. У більшості випадків, коли люди думають про алкоголіків, вони мають на увазі «бомжів», але насправді відсоток бездомних алкоголіків досить невеликий. Алкоголіком може стати будь-який член суспільства. Однак ті люди, що стурбовані своєю схильністю, можуть просто перестати вживати алкоголь, аби повністю усунути ризик, або звернутися до професіоналів, які спеціалізуються в лікуванні алкоголізму.

Ось список з дев’яти факторів, що підвищують ризик розвитку алкоголізму:

1. Важкі запої.

Люди, які утримуються від алкоголю, не ризикують стати алкоголіками. Інститут охорони здоров’я рекомендує не перевищувати кількість вживаного алкоголю на день: жінкам – 1 келих, чоловікам – 2.

2. Слабка реакція на алкоголь.

Дослідження показали, що люди, у яких слабка реакція на алкоголь, вживають більше спиртних напоїв, ніж ті, хто п’яніє відразу.

3. Вживання алкоголю в ранньому віці.

Чим раніше Ви почнете пити, тим більше шансів стати алкоголіком. Підлітки, які починають пити алкоголь у віці до 15-ти років, мають приблизно на 50% більше шансів стати алкоголіками, ніж ті, що чекають 18-ти років.

4. Наявність психологічних проблем.

Психічні захворювання, наприклад, біполярні розлади, депресія, тощо значно збільшують ризик розвитку алкоголізму та інших залежностей.

5. Знущання або дитяча травма.

Численні дослідження показують, що високий відсоток пацієнтів алкоголіків і наркоманів знаходиться серед тих, хто пережив негативний досвід в ранньому дитинстві. Травми можуть бути фізичного, емоційного чи сексуального характеру.

6. Вільний доступ до алкоголю.

Люди, що живуть в середовищі, в якому не заохочують до вживання алкоголю, або забороняють продаж алкоголю, мінімізують ризик розвитку алкоголізму.

7. Наявність алкоголіка в сім’ї.

Людина, у якої є алкоголік в сім’ї, схильна до розвитку алкоголізму. Жінки менш схильні до такої сімейної тенденції, однак якщо хоча б один з батьків страждав алкоголізмом, ризик розвитку захворювання збільшується.

8. Бути чоловіком.

Чоловіки страждають алкоголізмом в 2 рази частіше, ніж жінки.

9. Особистісні характеристики:

  • низька терпимість до фрустрації;
  • схильність до агресії або труднощі з імпульсивним контролем;
  • необхідність у надмірній кількості похвали;
  • почуття невпевненості в собі;
  • надмірний перфекціонізм.