Розвиток наркоманії

Розвиток наркоманії

Розвиток наркоманії: від любові до залежності

Розвиток наркоманії не відбувається за один день. Це повільний процес, який іноді займає довгі роки. У когось наркоманія розвивається за пару місяців, у когось за десятиліття. У кожному разі, залежність від будь-якої речовини або поведінки з кожним днем ​​зміцнює свої позиції. Повільно, але впевнено людина переходить від моменту, коли їй подобається наркотик, до моменту, коли їй потрібен наркотик; від моменту, коли їй потрібен наркотик, до моменту, коли речовина вже просто життєво необхідна – до тяги.

Розвиток залежності

У житті кожного наркомана настає час, коли в нього відкриваються очі на власне відображення в дзеркалі. Людина дивиться на себе, і нарешті, бачить, що з нею робить залежність. І тоді наркоман може запитати себе, як же він опинився в такому становищі? Відповідь проста:

  • Тобі це подобалося                        

Коли людина вперше пробувала наркотик, вона зовсім не замислювалася про те, що стане залежною, і як ця залежність вплине на неї. Все, про що вона думала у той момент – це як же добре вона себе почуває завдяки наркотику. Годі заперечувати: наркотики і алкоголь дійсно приносять людям задоволення. Очевидно, що ніхто б і не вживав ці речовини, якби вони не приносили задоволення! Наркотики подобаються завдяки своїй дії. Людина стає спокійною, розслабленою і впевненою у собі. Під час вечірки завдяки наркотикам людині стає ще веселіше. І вона може заспокоювати себе, що нічого поганого не сталося. Багатьом просто подобається напиватися і «зависати».

  • Ти хотів цього

У якийсь момент, наркоман розуміє, що справа вже не просто в «кайфі». Він хоче бути в такому стані навіть без видимих ​​на те причин, поза вечірок і тусовок. Коли він не під кайфом, йому просто нудно. Іноді алкоголь і наркотики приходять «на допомогу» рішенням всіляких проблем. Якщо наркоман нервує, він п’є. Якщо наркоман пригнічений, він «закидається» таблетками. Наркоманія сильніше прогресує, а наркотики і алкоголь стають центральною частиною життя.

  • Ти потребував цього

На цій стадії наркоман вже ймовірно страждає від наслідків звички вживати алкоголь і наркотики. З посиленням залежності починаються розлучення, звільнення, сварки з друзями і т.д. однак, це не заважає продовжувати вживати наркотики і алкоголь. Більше того, наркоман починає збільшувати дози. Адже «напитися і забутися» тепер для нього єдиний спосіб впоратися з проблемами. Наркотики і алкоголь – не проблема, а рішення всіх проблем. Життя – ось проблема. Наркотики і алкоголь необхідні, щоб це життя проіснувати.

  • Ти жадав цього

Заключний етап у розвитку наркоманії – тяга. Тепер це не просто психологічна залежність. Відтепер саме тіло потребує наркотики та алкоголь. Якщо наркоман не вколеться, настане ломка. Ломка від деяких видів наркотиків неймовірно болюча. Тож відтепер життя наркомана залежить тільки від наявності наркотиків і алкоголю.

На цьому етапі розвитку наркоманії, єдиний спосіб щось змінити – звернутися за допомогою в реабілітаційний центр. Тільки там можна пройти детоксикацію в безпечному оточенні, позбавити тіло фізіологічної залежності, а розум – психологічної. І в певний момент в процесі лікування прийде усвідомлення, що більше немає потреби в ейфорії, немає потреби в наркотику. Що життя на тверезу голову має безліч переваг. І тоді почнеться процес збереження та підтримки тверезості.