Резолюція Європарламента закликає до нової стратегії

Резолюція Європейського Парламенту закликає до нової стратегії щодо алкоголю

Європейський Парламент прийняв резолюцію, що закликає Європейську Комісію представити нову стратегію на 2016-2022 роки (EU Alcohol Strategy 2016-2022). Міністри охорони здоров’я провели зустріч з Комісією в Ризі, поставили вимогу вжити заходів і оновити попередню стратегію, термін який закінчився у 2012 році.

У цій резолюції підкреслюється важливість маркування алкогольних напоїв, включаючи інгредієнти та калорійність продукту. Також наголошується на необхідності підвищення рівня інформованості про небезпеку вживання алкоголю під час вагітності та водіння у нетверезому стані.

Коаліція охорони здоров’я вітає рішення Європарламенту і припускає, що цей крок буде сприяти зниженню наслідків від шкоди алкоголю в Європі.

Зловживання алкоголем є провідним фактором захворювань та передчасної смерті серед працездатного населення (25-59 років).

Щорічні витрати суспільства вживання алкоголю в Європі понад € 155 млрд на рік. Генеральний секретар, Маріанна Скар, каже: “Запобігання шкоди, принесений в слідстві вживання алкоголю, є розумним для економіки вкладенням. Це скорочує довгострокові витрати на охорону здоров’я і в той же час підвищує продуктивність праці. В даний час, відсутність стратегії підриває зусилля Європи у пошуку робочих місць і росту країн вцілому”.

 

Зловживання алкоголем є серйозною проблемою громадської охорони здоров’я в кожній країні ЄС і вимагає скоординованих дій.

Шість фактів зловживання алкоголем:

1. Алкоголь знаходиться на 3-му місці серед факторів ризику в Європі – рак і серцево-судинні захворювання.

2. Алкоголь – це токсична речовина, з точки зору прямих і непрямих наслідків на широкий спектр органів і деяких 60 захворювань.

3. Беручи до уваги всі захворювання і травми, негативний вплив алкоголю на здоров’я людини в 31,6 рази більше, ніж позитивний.

4. 12 млн людей у ??ЄС страждають алкоголізмом.

5. 1 з 4 випадків ДТП в Європі зі смертельним результатом відбувається через алкоголь. У 2010 році майже 31 тисяча європейців були вбиті на дорогах, 25% з яких пов’язані з алкогольним сп’янінням.

6. Алкоголь є “винуватцем” в 1 з 7 смертельних випадків серед чоловіків, і в 1 з 13 серед жінок у віковій групі 15-64 років. В результаті, близько 120 000 випадків передчасної смерті.