Профілактика поширення інфекцій

Профілактика поширення інфекцій в наркоманскому середовищі

Етикет – це набір правил з належним і ввічливим поводженням в тому чи іншому середовищі. Часто цей термін використовується для опису поведінки вищих прошарків суспільства, і навіть особливих дій, які виконують в середовищі високого соціального класу. Однак вас може здивувати той факт, що етикет притаманний абсолютно всім соціальним групам, навіть наркоманам. І хоча правила етикету спрямовані на те, щоб проявити турботу про оточуючих, він може стати причиною не меншого зла, ніж добра, для цих самих оточуючих.

Наркоманський етикет стає небезпечним в цілому ряді випадків. Наприклад, якщо наркомани передають або діляться предметами, які стикаються з областю рота. Здавалося б, такі дружні жести, як передача сигарети з марихуаною, курильної трубки, або ємності з напоєм або водою, повинні були б створити зв’язок та сприяти почуттю прийняття та товариства серед споживачів наркотиків, однак подібні дії підвищують ризик зараження інфекціями H1N1, гепатиту В і C, і туберкульозом.

Щоб захистити себе від цих інфекцій, необхідно дотримуватися елементарних норм гігієни. Зазвичай люди не помічають їх, а наркомани ними взагалі нехтують. Існує ряд інших небезпек, пов’язаних з поведінкою всередині наркоманской середовища, які збільшують і сприяють поширенню хвороб.

Дослідження показують, що серед наркоманів побутують досить складні правила етикету, які підтримують наркоманский спосоіб життя, і допомагають уникнути зовнішнього втручання. Ці правила етикету можна спостерігати в різних культурах. Вони включають в себе такі пункти як:

 

  • Внесення грошей в загальну скарбничку на покупку наркотику або необхідних препаратів.
  • Відчуження на необхідну відстань від людей, що не вживають, перед прийняттям наркотику.
  • Обмін затяжками, сигаретами і курильними трубками.
  • Розподіл наркотику на рівні порції між членами групи. Рівень інтоксикації вони обирають вже самі.
 

Така поведінка утворює частину ритуалу етикету прийому наркотиків, він вироблявся десятиліттями. Для наркоманів він служить різним цілям. Таким чином людина, що приймає наркотики, може покинути групу в тому стані сп’яніння, який їй необхідний, і не перетворитися на недієздатного. Відмінності в доступі до речовини, наприклад, через неповноліття, зрівнюються всередині групи, а вживання наркотику в групі позбавляє необхідності шукати притон і піддаватися небезпеці арешту.

Обмін голками, звичайно ж, добре відомий, як небезпека інфікування ВІЛ, який передається рідко, тільки при дуже тісному контакті з інфікованою людиною, інфікованою кров’ю, спермою чи іншою тілесною рідиною.

Хоча наркомани часто вважають себе вище всяких умовностей, те прийняття, яке вони відчувають від своїх однолітків, може стати навіть більш важливим, ніж у людей, які не захоплюються наркотиками. Вживання препаратів з іншими людьми дозволяє випробувати відчуття ще більшої причетності, спільності з оточуючими. Маючи це на увазі, тиск з боку однолітків на спільне прийняття наркотиків і володіння іншою атрибутикою, пов’язаною з вживанням наркотиків, може здійснити сильний вплив.

Якщо ви вживаєте наркотики в компанії інших людей, важливо бути в курсі не тільки підвищеного ризику зараження H1N1 (свинячий грип), але і величезного ризику порушення імунної системи.

Негайне лікування часто стає ключем до відновлення після інфекційних захворювань. Тому при виникненні симптомів необхідно одразу ж звернутися до лікаря, рання діагностика допомагає боротися з інфекцією краще і швидше.