Перевага дихальних вправ в лікуванні наркоманії

Перевага дихальних вправ в лікуванні наркоманії

Які переваги мають дихальні вправи, коли їх застосовують у процесі реабілітації наркоманії та алкоголізму?

Алкоголізм і наркоманія руйнівні хвороби. У процесі їх лікування необхідно враховувати динаміку їх розвитку. Залежність у кожного пацієнта протікає по-різному. Що допомагає одному пацієнту, не завжди може допомогти іншому. Програма лікування в нашому центрі включає в себе індивідуальну та групову терапію, а також терапію співзалежності.

Крім традиційних методів Медичний центр Василенко пропонує пацієнтам допоміжну терапію у вигляді йоги, правильного харчування, фізичних вправ, а також багатьох інших альтернативних методів. Одним з методів, який користується найбільшим успіхом серед наших пацієнтів, є використання холотропного дихання.

Види дихальних вправ

Свідома зміна способу вдихати і видихати повітря може надати несподівано позитивний вплив на організм пацієнта. Протягом століть люди використовували різні види дихальних вправ. На сьогоднішній день існує 4 основних види, які були введені в практику, перевірені і вже довели свою корисність в лікуванні людей, які страждають залежністю.

  • Почергове дихання ніздрями – передбачає собою подих однією з двох ніздрів на кожному окремому вдиху. Таке дихання стає дуже корисним для тих людей, яким доводиться боротися з тривогою і стресом.
  • Черевний подих – ще одна назва глибокого дихання, коли під час вдиху-видиху пацієнт повинен зосередитися на області живота, а не грудної клітини. Такі вправи заспокоюють нервову систему, збільшують доступ кисню до серця і зменшують тривогу.
  • Дихання лева – для цієї вправи необхідно видихати повітря через широко відкритий рот з характерним гучним звуком на видиху. Язик повинен бути ззовні, як у лева або собаки. Дихання лева стимулює кровообіг і допомагає розслабитися.
  • Дихання Уджайї – техніка дихання, в якій людина здійснює довгі глибокі вдихи. Вона супроводжується певним звуком вібрування задньої стінки горла. Така вправа сприяє розслабленню і допомагає запобігти безсонню.

Переваги дихальних вправ в реабілітації залежностей

Для пацієнтів, які перебувають на ранніх етапах відновлення після наркотичної залежності, подібні дихальні вправи можуть бути дуже корисні. Емоційний фон пацієнтів схожий на американські гірки, настрій може скакати різко і швидко. Дихальні вправи допомагають їм краще контролювати свій настрій.

Під час детоксикації та ранніх етапів реабілітації концентрація уваги буде складним завданням, тому що розум намагатиметься впоратися з наслідками синдрому відміни. Правильне дихання допоможе частково полегшити тягу, тривогу, стрес і безсоння, адже під час очищення від шкідливих речовин безсоння стає однією з важливих проблем. Деякі пацієнти можуть не спати по кілька діб.

Високий кров’яний тиск, напади паніки, хронічні болі, астма, виснаження і крайня втома, шкірні захворювання, а також інші симптоми абстиненції можуть бути зменшені за рахунок заспокійливого і полегшувального впливу дихальних вправ.

Кваліфікований персонал Медичного центру Василенко допоможе навчитися цим технікам в процесі комплексного лікування залежності в стаціонарі. Пацієнт отримає допомогу на кожному ступені битви з наркотичною та алкогольною залежністю.