Новий синтетичний наркотик “Флакка”

Новий синтетичний наркотик “Флакка” викликає у людини божевільну поведінку

Новий потужний наркотик під назвою “Флакка” заповнив заголовки новин по всій території США. Під дією цього наркотику, люди відчувають напади крику і лють, вони роздягаються до гола.

Чому вони голі? Тому що препарат дуже швидко підвищує температуру тіла до 41 С, і це штовхає людей зірвати свій одяг геть. На додаток до цього, вони відчувають напади марення.

“Вони просто зривають з себе одяг і бігають по вулиці, поводяться дуже запально ніби їх адреналін на межі, – сказав Джим Холл, епідеміолог Центру прикладних досліджень психоактивних речовин Південно-Східного Університету, штату Флорида. – Щоб затримати людину, яка вжили цей наркотик, необхідно чотири, а то і більше, поліцейських “.

“Флакка” за хімічним складом схожий з “солями для ванн”. Обидва наркотика є синтетичними версіями ряду амфетаміна, який має назву “cathinones” – сказав доктор Роберт Глеттер, лікар швидкої допомоги в лікарні Ленокс Хілл в Нью Йорку. – Рослина Кат (Catha) росте на Близькому Сході і в Сомалі. Люди, що проживають в цих областях, жують листя цієї рослини, щоб досягти легкої ейфорії “.

 

Доктор Холл каже: “В інших частинах країни,” Флакка” також відомий як” галька “. Має форму білого або рожевого кристала, який дуже сильно смердить “.

Доктор Глиттер каже: “Активний інгредієнт препарату, α-PVP, був заборонений і занесений в Список1, Управлінням по боротьбі з наркотиками, в 2014 році. У Список1 входять препарати, які вважаються найнебезпечнішими, тому що вони викликають залежність. Але не дивлячись на це, “Флакка” став доступним на вулицях Флориди “.

“У 2014 році ми бачили близько 200 випадків по α-PVP. У перші три місяці 2015 року, ми вже бачили 300 випадків “.

Раніше в цьому місяці, поліція заарештувала чоловіка, який був під дією “Флакка”. Він вибіг на головну магістраль в одних кросівках. Чоловік, 35 років, розповів поліцейським, що він тікав від людей, які вкрали його одяг, і він намагався потрапити під машину, щоб вони припинили його переслідувати.

На початку квітня, співробітники Форт-Лордейл заарештували чоловіка, який намагався виламати двері в штаб-квартирі поліції, при цьому він виявляв майже надлюдську силу. Цей чоловік вважав, що його переслідують кілька машин і тому він побіг у відділення поліції за допомогою. Коли він не зміг зламати двері, він почав атакувати куленепробивне скло будівлі, кидаючи великим камінням.

 

“Флакка” є потужним стимулятором навіть при низьких дозах, але якщо людина вживає велику дозу, то це призводить до дивної поведінки “- сказав Хол. – Проблема у тому, що одна доза “Флакка” 0,1 грам коштує всього лише від $ 4 до $ 5. Люди, які беруть, випадково або цілеспрямовано, більше згаданої кількості, ризикують отримати потужні побічні ефекти: аритмія, тривога, параноя і психоз. Також вони відчувають один з найважчих побічних ефектів препарату, стан, який відомий як “збуджена маячня”, демонструючи агресивну поведінку. Саме під час цих нападів людина несамовито зриває з себе одяг. М’язова тканина починає руйнуватися, і м’язове волокно потрапляє в кров, що може призвести до неправильної роботи нирок. Через збільшення частоти серцевих скорочень, підвищується ризик інсульту або серцевого нападу “.

“У даний час, щодня фіксується 20 випадків з цього наркотику і аналогічних препаратів. Протягом останніх шести місяців було зафіксовано 10 смертей, внаслідок передозування наркотиком “Флакка” – додав доктор Холл.

Доктор Глеттер каже: “Препарат блокує здатність організму до реабросрбаціі допаміну і норадреналіну. Депамін – гормон “щастя”, а норадреналін – форма адреналіну. “Флакка” дозволяє цим хімічним речовинам довше залишатися в синапсах, що призводить до зміненого стану свідомості. Офіційні особи дуже занепокоїні появою цього наркотику, тому що він може вживатися різними способами: орально, ін’єкційно. Так само цей наркотик може бути розчинений у рідині або може вживатися з парою при палінні електронної сигарети “.

Національний Інститут по зловживанню наркотиками попереджає, що куріння “Флакка” може легко призвести до передозування, тому що речовина дуже швидко потрапляє в кров.