Метамфітамін згубно впливає на мозок підлітків

Тривале вживання метамфетаміну в підлітковому віці призводить до більшого пошкодження мозку, ніж у дорослих.

Вчені переглянули МРТ головного мозку хронічних наркоманів – 51 підлітків і 54 дорослих. Вони порівняли отримані показники з даними МРТ інших людей (60 підлітків і 60 дорослих), які ніколи не вживали цей наркотик. Всі учасники дослідження були з Південної Кореї.

Вчені виявили масштабні зміни в мозку підлітків, які тривалий час вживали метамфетамін. Особливо помітними були ушкодження у лобовій корі, область, яка відповідає за здібності до організації, причинно-наслідкові зв’язки і когнітивні здібності.

“Особливо прикро відзначити той факт, що метамфетамін пошкоджує ту частину мозку підлітків, яка знаходиться в стадії розвитку і має вирішальне значення для когнітивної здібності”, – сказав автор дослідження Університету Евха в Сеулі, Південна Корея, доктор Ін Кіун Ліу, на прес-релізі медичних наук в Університеті штату Юта.

Доктор Ліу каже: “Пошкодження цієї частини мозку викликають особливі проблеми, тому що підлітки недостатньо зрілі, щоб контролювати ризиковану поведінку. Отримані результати можуть допомогти пояснити поведінкові проблеми і зриви (рецидиви) у підліткової наркоманії “.

“Існує критичний період розвитку мозку для специфічних функцій, і виявляється, що підлітки, які вживають метамфетамін, піддаються великому ризику зриву цього процесу, – сказав старший автор дослідження доктор Перрі Реншоу, професор психіатрії в Університеті штату Юта, на прес-релізі. – Підлітки зазвичай вживають невелику кількість метамфетаміну, порівняно з дорослими, тому ці дані свідчать про те, що великої шкоди мозку у підлітків може викликати навіть маленька доза метамфетаміну “.

Отримані дані були опубліковані в журналі “Молекулярна психіатрія”.

“Я думаю, що ці результати показують на скільки важливо оберігати дітей від наркотиків”, – додав доктор Реншоу.