Навіщо потрібен тест на наркотики?

Навіщо потрібен тест на наркотики?

Навіщо в реабілітаційних наркологічних центрах проводять тести на утримання наркотиків або алкоголю?

Наркологічні клініки надають множинні послуги для лікування наркотичної або алкогольної залежності. Деякі з цих послуг включають в себе наступні процедури (хоча і не обмежуються лише цим):

  • Детоксикація від наркоманії та алкоголізму,
  • Терапія,
  • Ліки,
  • Допомога в управлінні психологічними проблемами,
  • Медичний догляд,
  • Аналізи на наркотики та алкоголь.

Медичні центри, що спеціалізуються на лікуванні залежності, в яких не проводять тести і аналізи на вміст психотропних речовин в крові, схожі на автомобілі без бензину. І не важливо, скільки інших чудодійних процедур вони пропонують. Також не має значення, наскільки комфортними є ці центри для пацієнтів. Справа в тому, що жоден з цих показників не має значення, якщо пацієнтів не перевіряють на вживання наркотиків навіть у процесі реабілітації. І на це є серйозні підстави.

На чільному місці – тверезість

Тверезість повинна бути головною метою кожного наркологічного центру і його пацієнтів. В іншому випадку, лікування буде марним. Наркомани не можуть повністю оговтатися, якщо продовжують вживати на реабілітації, навіть якщо це дуже маленькі і рідкісні дози. Детоксикація в медичних установах допомагає тілу позбутися фізичної залежності до наркотиків і алкоголю. Якщо пацієнт після цього знову почне вживати, він знову потрапить в лапи залежності. Якщо таке відбувається, то всі попередні зусилля лікарів, терапевтів і медичних працівників, а також самого пацієнта виявляться марними.

Змусити наркоманів і алкоголіків бути відповідальними

Крім усього, важливо зробити так, щоб наркомани і алкоголіки на лікуванні усвідомили відповідальність за своє життя і свої вчинки. Наркоманія це не просто хвороба тіла і розуму. Це хвороба життя. Бути наркоманом означає проживати своє життя певним чином: маніпулювати, бути непорядним, не мати цілісності. Таким чином, лікування повинне бути направлене на звернення до подібних дефектів. Наркомани і алкоголіки повинні навчитися брати на себе відповідальність, якщо вони хочуть навчитися жити здоровим і тверезим життям. Це означає, що оточуючі повинні бути впевнені в їх тверезості. Всі наркомани стверджують, що вони не вживають, поки знаходяться на лікуванні. Однак, будь-яка людина, яка хоч якось була пов’язана з наркоманом чи алкоголіком, погодиться з тим, що прірва між словом і ділом у них величезна.

Створення здорового оточення

Зрештою, наркологічні та реабілітаційні медичні установи відповідають за всіх своїх пацієнтів. Вони зобов’язані гарантувати здорове оточення у своєму закладі, а це означає постійний контроль над наявністю психотропних речовин на території. Реабілітаційні наркологічні центри – це не просто лікарні. Це установа, де знаходяться люди. Часто дії однієї людини впливають на іншу. Наприклад, якщо наркоман таємно вживає наркотик, він буде спокушати інших пацієнтів на зрив лікування. Дуже важливо виявити наркотик перш, ніж він вплине на пацієнта і його оточуючих, а також вжити відповідних заходів у рамках компетенції установи.