Міфи про алкогольну залежність

Міфи про алкогольну залежність

4 найпоширеніших міфи про алкогольну залежність

Понеділок – важкий день. Початок нового робочого тижня, початок нового життя і день, в який люди дають собі обіцянки. Обіцянки кинути пити, обіцянки кинути палити, чи обіцянки сісти, нарешті, на дієту. Часто, алкоголіки напередодні вихідних, кажуть, що з понеділка не питимуть так багато, або взагалі обіцяють кинути. Але кожного разу це залишається порожньою обіцянкою. Чому ж так відбувається, і чому люди, у яких проблема з вживанням алкоголю, настільки несерйозно до неї ставляться? Ми вирішили розповісти про 4 помилкових ствердження щодо алкоголізму, щоб інші змогли поміркувати над цим питанням, в надії, що це наштовхне на правильні висновки.

  • Міф №1: Алкоголізм не такий страшний як наркоманія.

Зловживання алкоголем і алкоголізм такі ж небезпечні і смертельні, як залежність від наркотиків. Алкоголь, як і наркотики, провокує серйозні зміни у вашому тілі і мозку, які, в кінцевому рахунку, ведуть до втрати здоров’я, сім’ї, роботи, соціального статусу та життя. До того ж, сам алкоголь є наркотичною речовиною.

  • Міф №2: Якщо людина вживає алкоголь не кожен день, значить вона не алкоголік.

Це дуже поширена помилка. Алкоголізм визначається не частотою вживання, не кількістю і не якістю. Алкогольна залежність починається тоді, коли вживання алкоголю здійснює негативний вплив на фізичне або психологічне здоров’я. Якщо вживання алкоголю стає причиною проблем в сім’ї або на роботі, значить, у людини є залежність. Тільки так.

  • Міф №3: «Я можу припинити пити, коли захочу».

Це було б чудово, якби було правдою. Більшості людей, які сильно зловживають алкоголем, необхідно звернутися за медичною допомогою в процесі детоксикації, щоб уникнути багатьох руйнівних і смертоносних симптомів алкогольної абстиненції. Більше того, алкогольна абстиненція – одна з найнебезпечніших форм абстиненції з найболючішими симптомами, сильнішими, ніж у деяких важких видів наркотиків. Перш ніж вирішити кинути пити відразу, радимо все ж звернутися за консультацією до лікаря, незалежно від того, де ви хочете пережити цей процес: вдома чи в медичній установі.

  • Міф №4: «Я прекрасно справляюся на роботі, і алкоголь не заважає мені виконувати свої обов’язки».

Існує поняття функціонального алкоголіка, але це не означає, що це не алкоголізм. Якщо людина не живе на вулиці, і не п’є настойку глоду під кущем у дворі, це ще не означає, що вона не алкоголік. Багато алкоголіків здатні справлятися зі своїми функціями на роботі, однак вони все одно схильні до небезпеки. Одне відомо напевно, рано чи пізно підступні наслідки алкоголізму наздоженуть споживача.

Якщо ви боретеся із залежністю до алкоголю чи наркотиків, ви можете дізнатися більше інформації на нашому сайті в розділі ДОПОМОГА.