Мескалін як наркотик – дія, ефект, тріп, звикання

Мескалін як наркотик – дія, ефект, тріп, звикання

Що таке «мескалін»?

Мескалін – це наркотик, природний галюциноген. Як і інші препарати, які відносяться до галлюциногенної категорії, він може викликати звикання. Лікування мескалінової залежності також пропонується поряд з іншими залежностями.

Мескалін – це вторинний продукт кактуса пейот (Lophophora williamsii), психотропна рослина зазвичай зустрічається в Мексиці і південно-західній частині США. Пейот – це м’який кактус, що не має колючок, який використовували місцеві жителі в церемоніальних і релігійних обрядах, а також в лікувальних цілях.

Кактус пейот вважається божественною рослиною, поряд з псилоцибіновими грибами, дурманом. Він використовувався індіанцями тольтекської традиції та ацтеками для передбачення майбутнього, а також для генерування видінь під час церемоніальних обрядів. Пейот містить активну речовину – мескалін – і саме вона вводить людину в психоделічний стан. Під час цього стану, людина відчуває галюцинації, транс та інші зміни свідомості. Місцеві жителі вірять, що вживаючи пейот, вони можуть поглинути дух, який живе в кактусі, і він дає їм можливість випробувати сильну духовну силу. Деякі люди використовують пейот для ворожіння, вони вважають, що можуть передбачати майбутнє за допомогою цієї рослини.

Мескалін як наркотик

Мескалін і пейот використовуються мексиканськими тубільцями в терапевтичних цілях. З 1950 по 1960 роки, психоделічні наркотики, такі як мескалін і ЛСД використовували в психіатрії. Протягом деякого часу ці препарати використовували для лікування різних захворювань – алкоголізму, невротичних розладів та дитячого аутизму. Однак зловмисне вживання мескалину призвело до розвитку наркоманії. Цю психоактивну речовину було опоетизовано різними письменниками.

Як наркотик, речовина мескалін віднесена до класу галюциногенів, схожих на ЛСД. У людини, яка вживає мескалін і ЛСД, можуть виникнути флешбеки – спогади про попередній досвід вживання наркотику. Дія мескалину може тривати до 12 годин.

Чому люди вживають мескалін?

Більшість переживають стан зміненої реальності і насолоджуються цим. Кольори стають яскравішими, а музика приємнішою. Не дивлячись на те, що цей наркотик відноситься до класу галюциногенів, те, що переживають люди під час тріпа не завжди можна віднести до галюцинацій.

Однак ефект мескалину може виявитися досить непередбачуваним. Все залежить від людини і від дози. Навіть якщо перший тріп міг сподобатися, це ще не означає, що наступний обов’язково буде таким же приємним. Іноді переживання під час вживання мескалину можуть бути дуже схожі на серйозне психічне захворювання. Зайва похмурість, помисливість, різкі перепади настрою, замішання, депресія і тривога не є чимось незвичайним. Людина може бути збита з пантелику дивними й різкими змінами почуттів та емоцій, які вона відчуває в період дії психоделічної речовини.

Часто дія мескаліну стає причиною нудоти, блювоти, втрати апетиту і порушень сну. Серцебиття людини частішає, починає боліти голова, може проявитися розлад шлунку. Рясне потовиділення і нездатність повністю контролювати власні рухи також можуть бути наслідком не коректного використання мескаліну.

Дія, ефект і звикання

Є кілька способів досягти психоделічних ефектів від мескаліну. Його можна жувати або заварювати як чай. Останній варіант є найпоширенішим, тому що екстракт пейот має мерзенний, гіркий присмак. Іноді його комбінують з молоком, безалкогольним напоєм, соком або кавою. Дуже рідко зустрічається комбінація мескаліну з алкоголем. Однак, варто зауважити що подібне поєднання є не найбезпечнішим. Ефекти можуть відчуватися через 2-3 години. Тривалість дії – 5-12 годин.

Мескаліновий «тріп»

Мескаліновий «тріп» може бути, як хорошим, так і поганим. Під час «хорошого тріпу» мескалін викликає містичні переживання, нові розумові процеси, сміх, ейфорію, візуалізацію образів з відкритими і закритими очима. «Поганий тріп» супроводжується тривогою, настає психоделічна криза. Після такого досвіду, людина може впасти в стан страху, вона може відчувати, що сходить з розуму; відчувати почуття розщеплення або знищення свого Его.

Інші наслідки вживання мескаліну:

  • запаморочення;
  • головний біль;
  • тахікардія;
  • блювота;
  • роздратування шкіри.

Залежно від пережитого досвіду, людина, яка вжила мескалін, може отямитись з відчуттям просвітлення або знищення.

Не можна сказати, що мескалін викликає фізичну залежність, як, наприклад, опіати. Однак тіло людини швидко виробляє до нього толерантність, а це означає, що людина, яка його вживає, повинна постійно збільшувати дозу. Мескалін часто викликає психологічне звикання, тобто виробляється психологічна залежність, яка в разі відсутності речовини, буде заподіювати людині величезний психологічний дискомфорт.

У США, де кактус дуже поширений, мескалін, як і інші галюциногени, класифікується як наркотик зі Списку I заборонених речовин. Це означає, що у нього високий потенціал зловживання. Препарати, занесені в цей список, не використовуються ні в якій офіційній медичній галузі. Іншими препаратами з цього списку є ЛСД, марихуана, героїн та метаквалон.

«… Препарат може викликати помірну психологічну залежність, особливо якщо приймати регулярно у великих дозах.»

Хоча існують центри лікування і допомоги наркоманам при мескаліновій залежності, варто пам’ятати, що сам мескалін не викликає фізичної залежності. Однак, психологічні проблеми, пов’язані з вживанням, можуть виявитися досить серйозними, в такому випадку необхідна допомога професіонала. Звикання може призвести до психологічних розладів, іноді незворотніх.

Невдалий тріп

Опис досвіду було взято з порталу Erowid

«Це історія про те, як я збожеволів …

Я вживав мескалін вже втретє …

… До мене повільно підкрадається нудота, разом з дивною напругою в шиї і плечах. Я відчуваю, що не можу спокійно сидіти. Пальці стучать, пульс злітає, серце здається важким. Ніяких візуалів.

Потім я відчуваю неймовірне тепло в своєму животі … візуалів все ще немає, і я приймаю ще 50 мг.

Бум! Друга доза мескаліну подіяла! Мене починає розривати. Я як літак, чиї крила підбила гармата. Буквально за кілька секунд все перевернулося. Я поміряв свій пульс. 180 ударів на хвилину. Я був злий. Я не хотів вірити. Це був тваринний страх! Я став усвідомлювати, що серцевий напад може наздогнати мене в будь-яку хвилину. І потім страх смерті став самою смертю. Відчуття було дуже реальним. Я був мертвий. Я дійсно вірив у те, що був мертвий. Чи не при смерті, не в думках про смерть, не розмірковуючи про те, помер я чи ні. Помер. По-справжньому помер. І це здавалося мені істиною!

Я викинув тонометр. Я встав. На обличчі нічого не було написано …

… Я лежав у своєму ліжку і кричав про те, що я мертвий! …

… Всі кури вилетіли зі свого курника. Їхні крила ляскали, а очі горіли, а пір’я розліталися, мов від вибуху. І був вибух. А час минув, а смерть і нескінченна петля божевілля навколо існування, яка затягнулася довкола років, нескінченно примножилася на нескінченну безліч разів, і щороку вона просочувала божевіллям один, два і потім ще кілька разів. Неймовірно, безпомилково, це справжнє божевілля, воістину нескінченне – воно не сидить на місці, а розтягується широко, крутячись і притискаючись, необмежено і нестримно. Його неможливо було порахувати. Як і шматки моєї свідомості, що лежали розщепленими і розкиданими на кожному столі, і на кожному березі будь-якого піщаного пляжу. Кури абсолютно вийшли з-під контролю, вони зубами жували, і плескали, і гриміли, і дерлися, намагаючись вийти з крихітного отвору на дні великої та древньої дерев’яної двері. Прагнучи поглинути весь світ своїм корисливим дзьобом.

Що відбувається? Що ж сталося? Що? Будь ласка ???? … »

Після подібного досвіду, людина, яка написала цей опис надовго залишила гру з психоделіками.