Марихуана та вагітність

Найпоширеніші запитання

Ця стаття розповідає про ризик, якому піддають себе вагітні жінки, що вживають марихуану. Ймовірність того, що їх діти можуть народитися з вродженим дефектом становить 3-5%. Тут можна знайти відповіді на найбільш поширені запитання за цією темою.

Що таке марихуана?

Марихуана – це рекреаційний наркотик рослинного походження. Марихуана є забороненою субстанцією.

Що відомо про вплив марихуани на вагітних жінок?

Дослідити вплив марихуани на вагітних жінок досить складно. Речовина марихуани містить близько 400 різноманітних хімічних елементів, а деякі сигарети з марихуаною можуть містити й інші наркотики або пестициди. Деякі жінки, що вживають наркотик, вживають алкоголь, тютюн та інші речовини одночасно.

Жінки, що вживають марихуану під час вагітності, піддають себе також іншим чинникам, які збільшують ризик ускладнень для дитини. І нарешті, інформацію про кількість, частоту та час вживання наркотику складно достовірно підрахувати. Всі ці чинники пояснюють чому всі дослідження вживання марихуани вагітними жінками не дають точних результатів.

Я намагаюся завагітніти. Якщо я, або мій партнер вживаємо марихуану, це зменшує мої шанси завести дитину?

Тривале вживання марихуани у жінок викликає порушення менструального циклу і призводить до зниження гормонів, задіяних в репродуктивній системі. У чоловіків викликає зниження кількості сперматозоїдів. Марихуана не позбавляє жінок можливості завести дітей, проте досить знижує шанси завагітніти. Доброю новиною є те, що ці ефекти можуть бути зворотніми, якщо припинити вживання наркотика.

Чи може куріння марихуани викликати вроджені дефекти у моєї дитини?

Куріння марихуани під час вагітності підвищує ризик розвитку гастрошизису (рідкісний вроджений дефект, в якому кишечник немовляти випирає з пупка), і підвищує ризик розвитку серцевої недостатності. Складно зробити певні висновки з усіх досліджень, які проводились на цю тему, тому що жінки, які беруть участь в них, крім марихуани часто вживали в той самий час і інші речовини, або мали інші чинники, що слугували причиною розвитку подібних дефектів.

 

Чи може марихуана нашкодити дитині іншим способом?

Головний активний хімічний елемент марихуани це дельта-9-тетрагідроканабінол (ТГК). Відомо, що ця речовина здатна перетинати плаценту під час вагітності. Це значить, що воно потрапляє в систему життєдіяльності дитини, і всі ефекти його впливу досі не вивчені. Регулярне вживання марихуани під час вагітності збільшує ризик передчасних пологів, недостатньої ваги, зросту й окружності голови новонародженого.

Немовлята, які народжуються передчасно або з низькою вагою при народженні мають високі показники смертності, труднощів у розвитку та інших порушень.

Також, як і нікотин, марихуана може підвищити рівень окису вуглецю в крові, що знижує кількість кисню, яку отримує малюк, це здійснює негативний вплив на його розвиток.

Якщо я курила марихуану в третьому триместрі, чи буде у моєї дитини абстиненція?

Деякі новонароджені, що піддавались впливу марихуани, мали абстинентного-подібні симптоми, такі як тремор і сильні крики.

Чи впливає куріння марихуани на розвиток мозку дитини?

Регулярне вживання марихуани впливає на активність мозку, поведінку і сон немовляти. У таких дітей виникають проблеми з увагою, здатністю вчитися. Вони схильні до імпульсивної поведінки.

Що буде, якщо курити марихуану під час годування грудьми?

Речовина марихуани передається немовляті разом з грудним молоком.