Кинути наркотики: феномен мотивації

Кинути наркотики: феномен мотивації

Як можна позбутися від наркоманії самостійно?

Можна нескінченно говорити про те, як людина стає наркоманом. Можна також нескінченно говорити про те, які зміни треба зробити для одужання від залежності. Тим не менш, очевидно, що якщо б позбутися залежності було так просто, наркомани не існували б. Медичні дослідження у сфері наркології підтверджують, що основним складовим елементом процесу одужання є все ж таки мотивація.

Звідки ж береться мотивація?

Можливо, найкращою відповіддю може послужити дослідження осіб, які змогли покинути вживання самостійно, без допомоги всіляких організацій та медичних установ. Спілкування з цими рідкісними екземплярами показує, що бажання змінити себе прийшло до них в той момент, коли вони усвідомили, що негативні наслідки їх вжитку перевищують переваги. Іншими словами, вони усвідомили, що можуть втратити найважливіше в їхньому житті, якщо продовжуватимуть таку поведінку. Другою складовою стала віра в те, що зміни на краще насправді можливі.

Для досягнення задоволення своїм життям, людина повинна розвивати цілі і відчуття сенсу. Людина повинна знати, чого вона хоче і як це отримати. Трапляються також і конкуруючі між собою пріоритети. У таких ситуаціях людина повинна вміти зробити вибір, правильний для неї. І постійно працювати над тим, щоб отримувати задоволення від життя. Необхідно вміти відмовлятися від чогось в ім’я більш важливого. Реабілітація наркоманії в цьому плані не відрізняється. Наркотик і здоровий спосіб життя в цьому випадку виступають конкуруючими пріоритетами. Неможливо отримати і те, і інше. Часто, людина відчуває суперечливі почуття з приводу відмови від своєї залежності. І її можна зрозуміти. Однак людина здатна зміцнювати свою мотивацію. Це можна зробити шляхом ретельної оцінки плюсів і мінусів одужання у порівнянні із самою наркоманією. Саме так і робили ті, хто зміг вилікуватися самостійно.

Прийнявши рішення кинути наркотики, необхідно вирішити що зробити, аби наступили здорові зміни. У деяких людей з цим не виникає складності. Такі люди здатні одужати самостійно без сторонньої допомоги. Для інших же, рішення змінитися може виявитися складним. І не секрет, що таких людей більшість. Їм потрібна допомога і керівництво, яке допомогло б їм ретельно зважити всі за і проти. Наркотики здатні зруйнувати раціональне мислення, тому людина може зазнавати труднощів з оцінкою обставин. Це означає, що на шляху до одужання їм може бути необхідно керівництво ззовні. Допомога професіоналів в Медичному центрі Василенко може стати незамінною.

Головне – усвідомлювати, що двох однакових людей в цьому світі не існує. І деяким людям дійсно необхідна допомога в боротьбі із залежністю. Іншим же необхідна допомога в ухваленні рішення кинути свою залежність. Проте одного разу зважившись по-справжньому, далі вони зможуть справлятися і самостійно. У медичному центрі Василенко лікарі підходять до питання дуже гнучко, щоб допомога збігалася з конкретною необхідністю кожного пацієнта.