Денис (28 років)

– Денис, скажи, будь ласка, звідки ти? Що тебе до нас привело?
– Я приїхав з Красноярського краю, місто Норильськ. Привели мене сюди швидкі наркотики. Про центр почув від своїх двох товаришів. Не те що почув, я знаю що вони тут були і розповідали, що вони тут були. У мене не вийшло сюди потрапити раніше. Після тривалого часу я почав знову вживати, тоді я вирішив не затягувати і приїхав відразу сюди. Я хотів спробувати кинути цю бридку і погану справу.

– Денис, ось ці два товариші, як давно вони вже живуть тверезо?
– Один майже 10-ть років. Він змінив місце проживання, поїхав жити в інше місто, одружився, народилася дитина, працює – у нього все добре. Я підтримую з ним зв'язок. Другий, 8-м років уже тверезий, теж живе з дівчиною, дитина у них. Так, вони вже давно не вживають наркотики і ведуть тверезий спосіб життя. На святах буває, вип'ють трохи алкоголю, але трохи. Я їх бачу постійно тільки в тверезому розумі.

– Тобто їх приклад дав тобі остаточний поштовх, щоб ти звернувся до нас, так?
– Так. Я в багатьох клініках був, тобто в диспансерах і д.т. І я зрозумів, що там нереально вирішити проблему під назвою "наркотик", і дуже багато хто говорить, що неможливо це зробити. Але дивлячись на своїх товаришів, я сподівався, що тут все таки вилікують. І надії мої виправдалися.

– На твій погляд, чому наш центр відрізняється від тих, з якими тобі довелося зіткнутися?
– Тут кардинально інше лікування. Там просто знімають ломку. Тут конкретно працюють психологи, психотерапевти. Допомагають вирішити проблеми, підказують як поводитися в тій чи іншій ситуації. Тобто направляють на правильний шлях. Зовсім по-іншому починаєш думати.

– Тобто на сьогоднішній день ілюзії, що колись потім спробуєш, зникли? Зараз тобі цікава нормальне, тверезе, людське життя без будь-яких одурманюючих засобів. Так?
– Я зараз взагалі про наркотики не думаю. Я знаю, що в минулому це було, але я не замислююся саме про наркотики. Я думаю зовсім про інше, я поставив собі конкретні цілі.

– Ну і останнє. Які побажання хлопцям, які будуть надходити, перебувати і лікуватися в нашому центрі? Що б ти їм побажав?
– У першу чергу, вірити, що центр вам допоможе і насправді вилікує вас. Терпіти, якщо дуже сильно погано в перші дні. Але в першу чергу треба захотіти, щоб вам допомогли вилікувати цю недугу. Робити все, як скажуть. А після одужання буде зовсім інше життя. Я впевнений, що все буде по-іншому. Всім удачі і терпіння.

– Дякую.