Володя (40 років)

– Коли ти у нас був?
– 15 років тому, у 2000-му році.

– Я пам'ятаю, ти років 5 тому до нас приїжджав, так?
– Приїжджав. Було діло. Людський організм це така річ, яка все може відновити. Я, перебуваючи в клініці, розлучився з наркотиками. Котігорічно відмовився від алкоголю, трави та інших речовин. Потім почалися проблеми зі здоров'ям. У мене виявили геппатіт С. І те, що кажуть, що це не лікуватися – брехня. Було б бажання. Поступово влився в спорт і веду здоровий спосіб життя. Відчуваю себе добре.

– Володя, у мене таке питання. Як у тебе було з тими людьми, з якими ти раніше коловся, зі старим колом спілкування?
– Значить так, за 15 років, які пройшли після того, як я лікувався, з тих хто не кинув вживати наркотики в живих вже нікого не залишилося. Я нікого з них не бачу. Раніше якесь спілкування було, а зараз немає. Всі повмирали. З цим ніхто довго не живе.

– Дуже часто ми чуємо від хлопців, що трава це не наркотик, і алкоголь можна вживати. Як у тебе було, коли ти кинув?
– Зараз я приїхав сюди, щоб попросити за одного мого друга, щоб Віталій Іванович за нього взявся. Ця людина, поки я коловся ще в ті роки, він пив алкоголь і курив траву і говорив, що це все дурниця, а ось те що я вживаю – гірше. Коли я вилікувався і прожив вже 15 років після того, він на моїх очах перетворився на найтяжчого наркомана, гірше тих, хто колеться. Тобто алкоголь з травою і ще чимось, що вони нюхають, призводить до страшних наслідків. Він зараз у такому стані, що я не міг йому пояснити що треба лікуватися. Я ось приїхав порадитися з Віталієм Івановичем, як його сюди затягнути. У нього психоз, невроз, він не спить і не їсть, кидається на людей. Коротше кажучи, жах.

– Грубо кажучи, героїн та інші важкі наркотики швидко опускають людини на дно, то алкоголь і трава – трохи довше.
– Все вірно. Це просто питання часу. А кінцівка вона завжди однакова. Алкогольна ломка, ще посилена травою, не чим не краще героїнової ломки. Я знаю багатьох хлопців, які курять постійно траву, їхній мозок просто висох. З нормальних людей вони перетворилися на справжніх дегенератів.

– Ну і на останок. Що побажаєш людям, які не сильно вірять, що можна кинути.
– Я особисто знаю п'ять чоловік, які кинули. Тут дуже легко кинути вживати наркотики, тому тут тобі допомагають, а там, люди були змушені кинути. Деякі у в'язниці кинули. Все в цьому житті можливо, це хвороба і вона виліковна. Було б тільки бажання своєчасно зупинитися, а не тоді коли ти вже вмираєш. Треба кидати, займатися собою: фізкультура, жінки, повітря, бізнес. Дуже багато веселощів в світі. А це говно повністю покриває людини і він думає тільки про одне. Про що ви самі все чудово знаєте.